Silivri artık çok büyüdü…

Rant beklentileri de buna paralel olarak artış gösteriyor.

Biz belki belediye seçimlerine bir “hizmet yarışı” olarak bakıyoruz, ancak bazıları böyle bakmıyor… 2024 seçimlerinde ne pahasına olursa olsun Silivri Belediyesi’ni ele geçirmek isteyenler var.

İşte o rant hesapları dahilinde Silivri’de provokasyon girişimleri yapılmaya başlandı.

İlk önce bir internet trolü tarafından sosyal medya üzerinden arka arkaya Volkan Yılmaz’a sataşıldı…

Yılmaz umursamadı…

Arkasından “Kürdistan” yazılı formalarla poz veren ve bir dönem Silivri’de gazetecilik yapmış olan bir şahıs yine sosyal medya üzerinden tahrik edecek türde paylaşımlar yapmaya başladı…

Yılmaz yine umursamadı…

Bu sefer Silivri’den bir Kürt genci; Yılmaz’ın kulağına gidecek şekilde sağa sola whatsapp üzerinden ses kayıtları göndererek “Volkan Yılmaz’ın kafasına sıkacağım” şeklinde tehditlerde bulundu.

Belki de buradaki amaç; MHP’lileri tahrik ederek bu Kürt gencinin dövülmesini sağlamak ve arkasından da “MHP’liler Kürt gencine saldırdı” şeklinde bir söylenti ile Silivri’yi birbirine katmaktı.

Gerek Volkan Yılmaz, gerekse MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın bu olaya da son derece sağduyulu yaklaştı ve provokasyona alet olmadı.

Bunun arkasından Alevi Kültür Derneği Silivri Şube Başkanı Özgün Deniz Gündüz, geçtiğimiz ay yapılan belediye meclis toplantısına giderek, toplantı salonundan arka arkaya Yılmaz’ı ve MHP’lileri tahrik edecek sosyal medya paylaşımlarında bulunmaya başladı.

Ne Volkan Yılmaz, ne de MHP’liler kendisine uymadı…

Gündüz bu sefer de dışarıdan müdahalenin yasak olduğunu çok iyi bilmesine rağmen belediye meclis toplantısı devam ettiği sırada yüksek sesle Volkan Yılmaz’a laf attı.

Buradaki amaç neydi; büyük ihtimalle kendisini toplantı salonundan attırarak; “MHP’liler, Alevi Kültür Derneği Silivri Şube Başkanı’nı salondan yaka paça dışarı attı” dedirtecek bir olay çıkartılacaktı.

Ancak bunda da başarılı olunamadı…

Aynı şahıs; birkaç gün sonra yine bir sosyal medya paylaşımıyla işi iftiraya dökerek Yılmaz’a ve Silivri’deki MHP’lilere “mafya” (!) yakıştırmasında bulundu.

Yine ses getiremedi…

Şimdi ise bir dönem “Kürdistan” yazılı formaları kendi üzerine tutarak sosyal medya paylaşımları yapan eski gazeteci; bugün yine bir sosyal medya paylaşımında bulunuyor. Paylaşımda; CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen’in, Yılmaz’a karşı iyi bir muhalefet yapamadığına dikkat çekiyor ve bunun sebebi olarak da “MHP’lilerin, Esen’i tehdit ettiğini” (!) ima ve iddia ediyor…

Sevgili Silivrililer;

Ne yazık ki ısrarla Volkan Yılmaz ve MHP Silivri ilçe yöneticilerine karşı iftira ve provokasyon girişimleri var.

Yılmaz ve MHP’liler tahrik edilerek zorla vurdulu kırdılı olayların içerisine çekilmeye çalışılıyor...

Ancak ne kadar uğraşılırda uğraşılsın; ne Volkan Yılmaz, ne Zafer Yalçın, ne de başka bir MHP’li böyle olayların içerisine girmiyor.

Bu sefer de yok “mafya”, yok “tehdit” (!) gibi içi boş iddialarla sosyal medya paylaşımları yapılarak iftira atılıyor…

Ve biraz dikkatli bakıldığında; bu provokasyon girişimlerinde bulunanların tamamının arkasında Silivri Belediyesi’ni ısrarla yeniden ele geçirmeye çalışan bazı isimler gözüküyor...