Silivrililer 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Gündüz Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlama programı, akşam Silivri Belediyesi’nin düzenlediği konser programıyla devam etti. Sahil Festival Alanı’nda gerçekleşen kutlamalar kapsamında Karadeniz Müziği’nin sevilen isimlerinden Resul Dindar ve son dönemin en iyi Türk rock gruplarından Yüksek Sadakat sahne alarak Silivrililerle bir araya geldi. Programa; İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hıdır Hokka, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve eşi Esma Işıklar, Silivri İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri ile eşleri, Silivri Belediye Başkan Yardımcıları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı.

 

IŞIKLAR: "SEVGİ KAZANACAK”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Sevgili Silivrililer 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. 30 Ağustos özgürlüklerin başladığı gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramı bize özgürlüğün kapılarını açtı. Cumhuriyet değerlerini yok etmeye çalışanlara, emperyalistlerin yanında yer alanlara karşı taksim meydanında gençlerin başlattığı bu yürüyüşle, Anafartalar’da parlayan Dumlupınar’da yıldızlaşan Anıtkabir’de ölümsüzleşen büyük Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Sizlerin tertemiz elleri, tertemiz vicdanlarıyla Anıtkabir’e yürümeye devam edeceğiz. Severek yaşamak en büyük meydan okumadır. Bu cumhuriyeti kuranlar bizden daha iyi şartlarda değildi. Biz bu cumhuriyeti el ele, gönül gönüle sevgi bütünlüğünde koruyacağız. İnanın gençler, sevgi kazanacak, sevgi kazanacak, sevgi kazanacak! 30 Ağustos Zafer Bayramınızı yürekten kutluyoruz.”

 

RESUL DİNDAR KARADENİZ RÜZGÂRI ESTİRDİ

Karadeniz müziğinin yeni seslerinden Resul Dindar Silivrililere unutulmaz bir konser verdi. Silivrililer Dindar’ın şarkılara eşlik ederek hareketli parçalarda Karadeniz’in yöresel oyunu horon oynadı. Geçtiğimiz yıl kurucusu ve solisti olduğu Karmate Rock Grubundan ayrılan Resul Dindar, Silivri’de sevilen şarkılarını seslendirdi. Karadeniz rüzgârı estiren Dindar, kendisini izlemeye gelenlere keyifli bir gece yaşattı. Başkan Işıklar konser bitiminde Dindar’a teşekkür ederek kendisine şilt ve çiçek takdim etti.

 

YÜKSEK SADAKAT COŞTURDU

Gecenin sonunda son dönemin en iyi Türk rock gruplarından Yüksek Sadakat sahne alarak Silivrililerle bir araya geldi. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde grubun sevilen şarkıları hep bir ağızdan söylendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili mesajlar veren grup üyeleri, "Mustafa Kemal Atatürk olmazsa, olmazdık” diyerek Silivri Belediyesi’nin böyle önemli bir günde kendilerini davet etmelerinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Grup konser bitiminde hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

 


 

Editör: TE Bilişim