Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ‘Tarım kenti Silivri’ vizyonu doğrultusunda çalışmalarını 3 yıldır aralıksız sürdüren Silivri Belediyesi, 20-22 Ekim tarihlerinde Antalya Expo Center’da düzenlenen Interfresh Eurasia 2022 Fuarı’na katıldı.

photo_1666621715

Silivri Belediyesi, bu yıl 3.’sü düzenlenen ve Türkiye’nin tek yaş sebze-meyve, depolama, ambalaj, lojistik, tarım makineleri ve teknoloji fuarında, yürüttüğü tarımsal projelerle ilgili bir stant açtı. Fuarda ziyaretçilere Silivri Belediyesinin atalık tohumları, atalık tohumlardan yetiştirdiği ürünlerden elde ettiği konserveleri (reçel, salça, sos vb.), marka tescilli ürünleri Silivri Balı ve Silivri Ayçiçek Yağı ile coğrafi işaretli ürün olan Silivri Yoğurdu tanıtıldı. Ayrıca Silivri Belediyesinin ‘Çiftçiye Destek Projesi’ kapsamında üreticiye bedelsiz olarak dağıttığı arpa tohumu ve saman gibi ürünler ile; Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezinde (TÜRAM) atalık tohumlardan yetiştirilen kabak, kış kavunu, kış karpuzu, lavanta ürünleri ve tıbbi bitkiler tanıtıldı. Ziyaretçilere ayrıca Silivri Belediyesinin Avrupa Birliği’nden (AB) hibe almaya hak kazanan projeleri hakkında bilgiler verildi. Silivri Belediyesi standına yoğun ilgi gösteren ziyaretçiler, pandemi ve savaşlar nedeniyle gıda tedarik zincirinde sorun yaşanan böyle bir dönemde, tarıma yönelik yaptığı çalışmalar nedeniyle Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

photo_1666621721

BİLGİÇ: “BU ADIMLAR ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Fuara katılan ve açıklamalarda bulunan Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç, “Yerli tohumlarımızın ve Silivri’de yetiştirilen ürünlerin tanıtımı için buradayız. Bunların ilçemizin geleceği için olumlu ve önemli adımlar olduğunu düşünüyorum. Başkanımız Volkan Yılmaz’a Antalya’dan teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

photo_1666621825

ÖZER: “VOLKAN YILMAZ’IN TARIMDAKİ BAŞARISINI SUNUYORUZ”

Fuarda konuşan Silivri Ziraat Odası Başkanı Sabri Özer, “Başkanımız Volkan Yılmaz’ın tarım sektöründeki başarısını burada sunmanın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KULOĞLU: “YAPILAN ÇALIŞMALARIN NETİCESİNİ GÖRDÜK”

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Silivri Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İskender Kuloğlu, “Bir Silivrili olarak, Silivri’de yaşayan bir vatandaş olarak burada olmaktan gurur duyduk. Bunun en büyük kaynağı Silivri Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz ve tarımsal ekibidir. Gerçekten burada yapılan çalışmaların neticesini görmek bizi çok mutlu etti.” dedi.  

photo_1666621840

ERMİŞ: “BAŞKAN YILMAZ’I TAKDİR EDİYOR VE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Tarım fuarının oldukça büyük bir program olduğunu ifade eden Silivri Belediyesi CHP Meclis Üyesi Bilal Ermiş, “Silivri Belediyemizin açmış olduğu stant ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor. Ürün noktasında da oldukça fazla çeşidimiz var. Başkan Volkan Yılmaz’ı takdir ediyor ve teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

photo_1666621842

ÖLÇER: “SİLİVRİ’DE MECLİS ÜYESİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Silivri Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sefer Ölçer, “Silivri Belediyesinin yaptığı güzel çalışmaları gördükten sonra şunu söyleyebilirim ki; Silivri’de belediye meclis üyesi olduğum için büyük gurur duyuyorum.” dedi.

KALAYCI: “MUTLUYUM VE ONURLUYUM”

Tarım fuarında konuşan Silivri Belediyesi MHP Meclis Üyesi Gökalp Kalaycı, “Kendi ilçemizde yetiştirdiğimiz ürünleri halkımıza ve Türk alemine sunmaktan dolayı çok mutluyum ve onurluyum. Başkanımız Volkan Yılmaz’a yaptığı bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

photo_1666621703

TÜRKYILMAZ: “BİZİM ÜRÜNLERİMİZ DİĞER BELEDİYELERİN ÜRETTİKLERİNDEN FARKLI”

Fuarda konuşan Silivri Belediyesi MHP Meclis Üyesi Şenoğlu Türkyılmaz, “Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’ın yerli ve milli olarak ürettiği tarım ürünleri ile diğer belediyelerin ürettiği ürünlerin arasında çok ciddi farklar var. Bence fuarda Silivri Belediyesi standının ilgi olma nedenlerinden bir tanesi de budur.” diye konuştu.

SOLAK: “FUAR BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL GEÇİYOR”

Fuarın kendileri için çok güzel geçtiğini belirten Silivri Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Solak, “Fuarımızın bu yıl 3.sü düzenleniyor. Burada ziyaretçiler özellikle yerli ve milli sertifikalı arpa tohumunu nasıl yetiştirdiğimizi, bunu vatandaşlarımıza nasıl dağıttığımızı ve bu hizmetin vatandaşa ne gibi menfaatler sunduğunu soruyorlar.” dedi.  

photo_1666621733

photo_1666621823

Editör: Cem Güner