İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Silivri Şube Müdürü Berat Erkuş, yaklaşık bir yıl önce Çatalca Şube Müdürü olarak görev yaparken Silivri’ye atandı.

Geçtiğimiz günlerde yerel basın ziyaretleri yapan Erkuş’un, bu ziyaretler sırasında kendisini “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Silivri Koordinatörü” olarak tanıttığı ortaya çıktı. Hürhaber Gazetesi  İmtiyaz Sahibi Sevginar Sali Uygun, sosyal medya üzerinden Erkuş’un ziyaret fotoğrafını paylaşırken, “…Erkuş'un bir diğer görevi de İBB İlçe Koordinatörlüğü... Sadece İSKİ ile ilgili bölümde değil İBB'yle alakalı çözüm ve katkı noktasında faydalı olacağına kuşku yok…” ifadesini kullandı.

İBB’DE BÖYLE BİR KADRO YOK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) “İlçe Koordinatörlüğü” şeklinde bir kadro bulunmuyor. Ayrıca aralarında illiyet bağı bulunsa bile İBB ile İSKİ ayrı tüzel kişilikler. Erkuş’un “İBB İlçe Koordinatörü” şeklinde bir sıfat taşıyabilmesi yasal olarak mümkün değil.

SEÇİLMİŞLERE SAYGISIZLIK

Silivri’den seçilen CHP’li İBB meclis üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu, AK Partili İBB meclis üyeleri Sami Barlas, Celâlettin Yazıcı ve Filiz Güler ile MHP’li Volkan Yılmaz ve Şenoğlu Türkyılmaz dururken bir İSKİ bürokratının “İBB İlçe Koordinatörü” sıfatını kullanması siyasi gelenekler açısından seçilmişlere karşı büyük bir saygısızlık oluşturuyor. Erkuş'un bu davranışı yine CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen'e karşı da ciddi derecede saygısızlık oluşturuyor.

İMAMOĞLU VE BAŞA NE DİYECEK?

İSKİ Silivri Şube Müdürü Berat Erkuş'un, halkın oylarıyla seçilen belediye meclis üyelerine karşı adeta siyaset yarıştırır bir şekilde kendisine gayriresmi sıfatlar yakıştırması karşısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa'nın nasıl bir tutum takınacağı da merak konusu...

iski

Editör: Cem Güner