banner670

banner669

banner751

Belediye meclisinde vandallık tartışması

Volkan Yılmaz, CHP’li gençlerin stencil çalışmasını vandallık olarak nitelendirdi.

banner675
Polemik 10.06.2019, 14:27 10.06.2019, 17:48
Belediye meclisinde vandallık tartışması
banner614
banner636

Silivri Belediyesi'nde Haziran ayı meclis toplantısında resmi gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanmasından sonra söz alan Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, CHP’li gençler tarafından stencil tekniğiyle şablon üzerinden Ekrem İmamoğlu silueti ve “Her şey çok güzel olacak” sloganın yer aldığı görüntülerin çeşitli duvar ve banklara yapıştırılmasını eleştirdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile de konuyu konuştuğunu belirten Yılmaz, söz konusu çalışmayı “vandallık” olarak nitelendirdi.

CHP Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı da Yılmaz’ın ayrıştırıcı bir dil kullandığını söyledi.

Silivri Belediye Başkanı MHP'li Volkan Yılmaz ile CHP Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı arasında gerçekleşen polemik şu şekilde:

Silivri Belediye Başkan Volkan Yılmaz:

Geçen gün sokaklarımızda çok çirkin görüntüler oluştu. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı’yla bu konuyu paylaştım. Gecenin bir saatinde, planlı ve organize bir şekilde şehrin duvarları, yerler ve yaya geçitleri, şehrin mobilyaları, parklarımızdaki oturduğumuz banklar şablonlarla Ekrem İmamoğlu beyefendinin resimleriyle ve sloganlarıyla donatıldı demeyeyim ama kirletildi diyeyim. Suna Hanım’ın (CHP Silivri İlçe Başkanı) da ifadesi bu konuyu tasvip etmedikleri, Ozan Bey de (İYİ Parti ilçe başkanı) aynı şekilde tasvip etmedikleri… Şunu ifade etmek istiyorum bu planlı ve organize şekilde yapılan bir çevre kirliliği ben buna çok özür diliyorum bir vandallık yapılmıştır Silivri’de… Kim yaparsa yapsın hiç parti ayırmaksızın Silivri Belediye Başkanı olarak buna müsaade etmeyeceğimi, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağımı ve bunların maddi zararını da sorumlulara ödeteceğimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

CHP Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı:

Elbetteki seçim süreçlerinde rastlanan bu tarz görüntüler pek tasvip edilecek görüntüler değil. Ancak bunun planlı ve organize bir şekilde olduğunu düşünmeniz bizi incitiyor açıkçası. Bu tamamen seçimin heyecanı içerisinde gençlerin heyecanına bağlamak gerektiğini düşünüyorum.

Sayın Başkanım, Silivri’de bir hoşgörü hakimiyeti var. Elbette ki gençlerin zaman zaman kendi inisiyatiflerini koyarak bir takım hatalar ya da sizin tasvip etmediğiniz sonuçlar doğurabilirler. Ancak onlar bunu yaptı diye; ben birçok gencimizle birebir de olsa görüştüğümde onların arandığını uyarılmak istendiğini hatta zaman zaman bazı kişiler tarafından tehdide varacak kadar onlarla görüşmeler yapıldığı bizim tarafımızdan biliniyor.

Burası Silivri… Tabi ki hepimizin sahip çıkacağı bir şehir. Doğru olan belediye başkanımızın olaya bizzat dahil olması değil, burada madem seçimin muhatapları siyasi partiler ve siyasi partilerin ilçe başkanları; bir araya gelirler… Zaten öteden beri gelen bir centilmenlik duruşu vardır. Karşılıklı görüşmeler yapmak suretiyle bu sorunu çok rahat çözebilirler.

Kaldı ki Silivri daha önceki seçimlerde çok daha ilginç olaylara da tanık olmuştur. Atatürk’ün anıtı üzerine “Türkiye evimiz, Tayyip babamız” gibi sloganların yazıldığını, bunun organize falan da olmadığını düşündüğümüz bir yazılama olduğunu hepimiz biliyoruz. Daha yeni bir camimizin bahçesine çadırın kurulduğunu ve bizim itirazlarımız sonucunda sökülmek zorunda bırakıldığını üzülerek görmekteyiz.

Elbette sizin bir belediye başkanı hassasiyetinizle kent mobilyalarını, kent sokaklarınız daha temiz kullanılmasını talep etmenizi anlıyorum. Ancak bir şehrin belediye başkanı aynı zamanda ayrıştırıcı olmayan bir dili de kendi önüne koyması lazım.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Filiz Güler de söz alarak belediye başkanı Yılmaz'ın yaptığı konuşmada bir ayrıştırma sezmediğini ve büyükleri olarak gençlere nasihat etmeleri gerektiğini söyledi.

Silivri Belediye Başkan Volkan Yılmaz:

Yeniden söz alan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, konuşmasında herhangi bir ayrıştırma yapmadığı belirterek şöyle konuştu:

Bu salonu varlıklarıyla şereflendiren herkesi ve kendimi de işin içerisine alarak yani pankart, afiş vs hepsinin içerisine kendimi de koyarak bu işte sorumlu olduğumuzu ama seçime çok kısa bir süre kaldığı için artık 1 Temmuz’u milat kabul ederek kanunlardan aldığım yetkilere dayanarak da bunlara müsaade etmeyeceğim.

Ayrıştırmacı bir dil derken benim bugüne kadar Silivri’de ayrıştırmacı bir dil kullanmadım. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti bir sonraki nesillere taşıyacak yeni Türkiye’yi inşa edecek gençlerin de ellerinde boyayla ellerinde şablonlarla sokak duvarlarını, şehir mobilyalarını kirletmesinin de bir gençlik heyecanından öte bir şey olduğunu ifade etmek istiyorum.

Bu genç kardeşlerimize kendilerini ifade edebilmeleri için her türlü demokratik platform açık. Gelsinler kültür merkezimizde konferans düzenlesinler, miting yapsınlar, gençlik şöleni düzenlesinler.

Her şeyin güzel olacağı o şehir mobilyalarının kirletilmesiyle olmuyor her şey daha kötü oluyor.

2007 seçimlerinde Güngören’de yanılmıyorsam Saadet Partisi’ydi galiba ama hangi parti olduğunu tam olarak hatırlamıyorum; Milliyetçi Hareket Partisi’nin afişini indirme nedeni ile çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi de 15 yıla yakın hapis yattı. Bakın biz bunların önüne akıl yoluyla geçemezsek çok daha nahoş ve tasvip etmediğimiz olaylar olur o da Silivri’ye yakışmaz. Bizler o genç kardeşlerimize nasihat etmeliyiz.

………

Ben Ekrem Bey’e mesaj yazdım o da geri dönüş yaptı. Kendisiyle konuyu paylaştım müdahale edileceğini ve bir daha aynı konunun olmayacağını söyledi.

banner755
Yorumlar (0)
banner738
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:18
Günün Karikatürü Tümü