İstanbul Esenyurt’ta yaşayan gazeteci Müge Cesur Özmen, üç aylık hamile olması dolayısıyla düzenli aralıklarla kan tahlili yaptırabilmek için evinin hemen yanında bulunan sağlık ocağına kayıt olmak istedi. Ancak e-devlet uygulaması üzerindeki otomasyon sistemi kendisini dört mahalle ötedeki başka bir sağlık ocağına yönlendirdi.

Sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden yakınan Özmen’in paylaşımını gören Zafer Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Av. İlknur Güngördü ve Silivri İlçe Başkanı Emel Temel Öz, ekran görüntüsünü genel başkan Prof. Dr. Ümit Özdağ’a iletti. Özmen’le görüşen Özdağ, paylaşımı kendi sosyal medya sayfalarında kullanabilmek için izin istedi.

Ümit Özdağ, Özmen'in izin vermesi üzerine yazıyı kendi sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Gazeteci Müge Cesur Özmen’in paylaşımı şu şekilde:

"Evimin hemen yanındaki sağlık ocağına kaydımı yaptıramıyorum. Aile hekimi olarak sistem bana dort mahalle ötedeki yeri gösteriyor.

Afgan,Arap olanlar çatır çatır evimin yanındaki hekimlerden hizmet alırken ben neden  'yoğunluk'  sebebiyle başka mahalleye gitmek zorundayım?

Cünkü  'Onlar da artık TC vatandasi ve TC kimlik numaraları var'

Yani bizden farklari yok!

Aile hekimlerinin isimlerine bakıyorum hepsi yabancı! 

Zaten sağlık kontrolu için bir gün bile sağlık ocağına gitmedim.Fakat özel bir durum var devlet 'gelip bize bilgi vereceksin' diyor.

Gitmiyorum. Dibimde duran sağlık ocağı bana bakmiyorsa dört mahalle öteye gitmeyi kabul etmiyorum.

Resmen kendi ulkemde ikinci sınıf insan muamelesi görüyorum!

Bir Suriyeli bir Afgan kadar değerim yok!

Yazıklar olsun!"

umitozdag

muge

Editör: Cem Güner