Nedir bu plan? Bora Balcıoğlu’nun başarısız bir 5 yıl geçirmesini sağlamak ve bu süre içerisinde Berker Esen’i parlatarak adaylığa hazır hale getirmek mi?

Silivri CHP’de Özcan Işıklar’ı yeniden belediye başkanı yapabilmek için yürütülen çalışmalar sükût-u hayale uğradı.

Özcancılar’ın en büyük korkulu rüyası gerçekleşti ve Bora Balcıoğlu belediye başkanı oldu.

Peki sonuç olarak "öküz mefta oldu ortaklık bozuldu artık herkes Boracı" diyebilir miyiz?

Hayır diyemeyiz…

Işıklar’ın belediye başkanlığı dönemindeki devasa ayrıcalıklarına yeniden kavuşmayı hayal edenlerin farklı bir planı var.

Nedir bu plan?

Bora Balcıoğlu’nun başarısız bir 5 yıl geçirmesini sağlamak ve bu süre içerisinde Berker Esen’i parlatarak adaylığa hazır hale getirmek.

Tamamen Özcan Işıklar ekolü ile yetişen ve Işıklar’ın çekirdek ekibinin bir parçası olan Esen’in muhtemel belediye başkanlığının; Özcancılar’ın 2009 ila 2019 yılları arasında tadını aldıkları devasa ayrıcalıkları yeniden kendilerine sunacağı beklentisi söz konusu.

Şimdi isterseniz daha somut bir örnek verelim.

Ne yapıyor bu Özcancılar; Balcıoğlu’nu yıpratarak Esen’i ön olana çıkartmak için?

Ben diyorum ki şimdiden sinsi bir şekilde ilmek ilmek örerek çalışmaya başladılar.

Alın size örnek:

17 Haziran 2024 Pazartesi günü Silivri CHP binasında bayramlaşma yapıldı. Bu bayramlaşma sonrasında CHP Silivri ilçe yönetimi tarafından kullanılan facebook ve Instagram hesaplarından 4 adet fotoğraf paylaşıldı.

Aşağıda hem ekran görüntülerini hem de birer örneklerini yayınladığım fotoğraflara baktığınız zaman; Bora Balcıoğlu parti binasında konuşurken dar açıdan çekilen ve kendisini yanında bulunan üç-beş kişinin dinlediği bir karenin paylaşıldığını göreceksiniz.

Ancak bu karenin yanında Berker Esen ile ilgili paylaşılan fotoğrafa baktığınız zaman özellikle geniş açı ile çekilen, çok sayıda partilinin çevresini sardığı ve herkesin Esen’i alkışladığı bir kare göze çarpacak.

İşte bu iki fotoğraf CHP Silivri sayfaları tarafından yan yana paylaşıldı.

Diğer taraftan Bora Balcıoğlu’na ait olan kişisel sosyal medya sayfalarına baktığımızda ise; partililerin Balcıoğlu’nun etrafını sardığı ve kendisi konuşurken alkışladıklarını gösteren bir fotoğraf da var.

Yani, fotoğrafçı arkadaş aslında hepsini eşit olarak fotoğraflamış. Ancak CHP Silivri sayfalarında paylaşılan fotoğraflarını seçen kişi (her kimse) Berker Esen’i, Balcıoğlu karşısında daha popüler gösterecek olan kereleri tercih etmiş.

Şimdi bu fotoğraf paylaşımını; parti içerisindeki başka aksiyonlarla birlikte düşündüğünüzde Özcancılar’ın Berker Esen’le ilgili gizli ajandasını hemen anlayabiliyorsunuz.

PARTİNİN PAYLAŞIMLARI:

Chp Paylaşım

Bora Başkan Konusuyor

Berker Konusuyor

BORA BALCIOĞLU'NUN PAYLAŞIMLARI:

Img 7155 2

448595032 830209255836250 3508307707805028723 N