İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Planlama Müdürlüğü'nce yürütülen Silivri İlçesi, Ortaköy, Kavaklı İstiklal, Kavaklı Hürriyet, Selimpaşa Mahalleleri ve Kavaklı Tem Otoyolu Kuzeyi Revizyon Nazım İmar Planı 30 Nisan 2024 Salı günü askıya çıkartıldı. Konuyla ilgili duyuru İBB’nin internet sitesinde yayımlandı.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu; adaylık aşamasında Selimpaşa’da yaptığı toplantılarda bu planın iptal edileceği sözünü vermişti.

Çevik Baysalgil vefat etti Çevik Baysalgil vefat etti

Ancak vatandaşlara söz vermeden önce aynı planların İBB’de kabul edildiği toplantıda da söz alarak emeği geçen herkese teşekkür etmişti.

İBB MECLİSİ’NDE BÖYLE TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Balcıoğlu, söz konusu planın kabul edildiği oturumda evet oyu kullanmış ve arkasından yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Meclisimiz, Silivri ilçemizin Selimpaşa Kavaklı ve Ortaköy mahallerimizi kapsayan 1/5 bin ölçekli revize nazım imar planlarımızı kabul etti. Ben hem Silivri Belediyemiz’de hem de Büyükşehir Belediyemiz’de bu hususta mesai harcayıp emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza, siz değerli meclis üyelerimize, imar komisyonumuza, Silivri Belediye Başkanımız’a ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na Silivrili hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum

VATANDAŞA NE DEMİŞTİ?

Balcıoğlu, geçtiğimiz ay belediye başkan adayıyken Selimoaşa’da yaptığı konuşmada ise şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu planlarla ilgili sıkıntıları biliyoruz. Ekran Başkanım’la bu konuyu görüştüm. Planlar tekrardan ele alınacak. Bu planlar tekrardan gündeme gelecek: Mağduriyetler giderilecek. Sizleri mağdur etmeyeceğiz."

https://planaski.ibb.gov.tr/?d=114271

Ekran Resmi 2024 05 02 11.38.13

Ekran Resmi 2024 05 02 11.37.54

Editör: Cem Güner