Balcıoğlu muhtarlarla buluştu

 

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, ilçede görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Kahvaltı ile güne başlayan Balcıoğlu ve muhtarlar daha sonra Silivri belediye binasına giderek meclis salonunda toplantıya toplantıya başladı.

Belediye başkan yardımcıları Yavuz Alçı ve Tan Kıroğlu, özel kalem müdürü Nevzat Sezen, birim müdürleri ve 35 mahalle muhtarı katıldı.

Toplantıda, Silivri'nin her mahallesinden gelen muhtarlar, yaşadıkları sorunlar ve mahalle sakinlerinin taleplerini dile getirdi. Başkan Balcıoğlu ve ilgili belediye müdürlükleri, bu talep ve sorunlara çözüm üretmek için notlar aldı ve muhtarların önerilerini değerlendirdi.

Whatsapp Image 2024 05 04 At 16.11.44

SAMİMİ İLİŞKİLER VE İŞBİRLİĞİ SÖZÜ

Toplantıda konuşan Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla ilişkilerin önemine değindi: “Hepimiz vatandaşımızın daha rahat, daha huzurlu ve daha güvenli bir şehirde yaşaması adına hizmet ediyoruz. Yeni dönemde de muhtarlarımızla tam bir uyum içinde Silivri’mizi daha yaşanabilir ve daha güzel bir hale getirmek için çalışacağız." Başkan, muhtarların ve vatandaşların taleplerine her zaman açık olduklarını belirterek, "Hiçbir zaman sizin taleplerinizi kulak ardı etmeyeceğiz. Oy veren ya da vermeyen herkesin belediye başkanıyız. Biz kolaylaştırıcı rol oynamak zorundayız. Kendimizi vatandaşın yerine koyduğumuzda bir bakıyorsunuz, vatandaşı dinlediğinizde çözümü aslında o derdini anlatırken söylüyor. Yeter ki vatandaşa odaklanalım, doğru bakalım. Doğru baktığımızda çözümü de beraberinde getirebiliyoruz. Öyle bakacağız, vatandaşımızı seveceğiz, onlara saygı duyacağız. Silivri’mizi hep birlikte beraber yöneteceğiz, birlikte karar alacağız, birlikte uygulayacağız,” diye ekledi.

Whatsapp Image 2024 05 04 At 17.56.03 (1)

MUHTARLAR İLE BELEDİYE YÖNETİMİ ARASINDA SÜREKLİ DİYALOG SÖZÜ

Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla sık sık bir araya gelme sözü vererek, "Silivri'mizin her mahallesinde düzenli olarak toplantılar yaparak, vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Vatandaş da artık şikayet istemiyor, vatandaş artık çözüm istiyor. Hemşerilerimize dokunacağız, gideceğiz, dinleyeceğiz, özel hissettireceğiz, aynı zamanda hizmetimizi de yapacağız. Vatandaş bizleri bu göreve bunun için getirdi. Ayrıca bu toplantıları yılda birkaç kez değil, çok daha sık yaparak sürekli bir istişare halinde olacağız,” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 04 At 17.56.04 (2)

 SERHAT ATEŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş’de, Başkan Balcıoğlu ve yönetimine teşekkürlerini ileterek, "Silivri'mizin geleceğine yönelik bu tür toplantıların düzenli olarak yapılmasını ve muhtarların sürekli olarak bilgilendirilmesini önemsiyoruz. Hep birlikte Silivri için güzel işler yapacağımıza inanıyorum," ifadelerini kullandı. Toplantı, muhtarların Silivri için önerdiği projelerin ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi. Balcıoğlu, her zaman muhtarlar ve vatandaşların yanında olacaklarını yineleyerek, Silivri için ortak çalışmanın devam edeceğini belirtti.

AFAD gönüllüleri sertifikalarını aldı AFAD gönüllüleri sertifikalarını aldı

Whatsapp Image 2024 05 04 At 17.56.04 (1)

Editör: Cem Güner