Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri Belediyesi Kültür Merkezi'nin düzenlediği dönem sonu etkinliklerine katıldı. Silivri sahilindeki Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, bale gösterisi, çocuk gitar dinletisi, çocuk korosu, yetişkin gitar dinletisi, sirtaki gösterisi ve klarnet dinletisi gibi çeşitli performanslar sergilendi. Etkinlik, vatandaşlar ve kursiyerlerin yakınları tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

Whatsappimage 2024 06 01 At 21.36.17

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada kültür ve sanatın toplumun gelişimindeki önemine vurgu yaptı. "Kıymetli hemşerilerim, genç kardeşlerim, değerli kursiyerlerimiz ve çok kıymetli yakınları, bugün burada, Silivri Belediyesi Kültür Merkezi'nin dönem sonu etkinlikleri vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 21.36.16

 YENİ PROJELER YOLDA

Balcıoğlu, Silivri'de kültür ve sanat faaliyetlerini daha da ileriye taşımak için çalıştıklarını belirterek, "Gençlerimizin kültür ve sanat faaliyetleri için komşu ilçeleri alternatif olarak görmeyeceği, burada, kendi ilçemizde en kaliteli hizmeti alabileceği bir ortam oluşturmak en büyük önceliklerimizden biridir" ifadelerini kullandı. Ayrıca, mevcut mekanların günümüz ihtiyaçlarına yeterince cevap veremediğini ve Silivri'ye modern ve çok yönlü mekanlar kazandırma hedefinde olduklarını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 01 At 21.36.17

 YENİ GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Balcıoğlu, inşaatı devam eden gençlik ve kültür merkezinin en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını belirtti. "Bu merkezde fotoğrafçılık atölyesinden drama ve bale atölyelerine, tiyatro salonuna kadar birçok imkân olacak. Hatta müzik ile ilgilenen gençlerimiz için bir müzik kayıt stüdyosu da yer alacak" dedi.

Balcıoğlu deniz kirliliğine dikkat çekti Balcıoğlu deniz kirliliğine dikkat çekti

Whatsapp Image 2024 061 At 21.36.16

 SERTİFİKALAR VERİLDİ

Etkinlikte, kursiyerler performanslarını sergiledikten sonra Başkan Balcıoğlu tarafından sertifikalarını aldı. Balcıoğlu, kursiyerlere başarılar dileyerek, "Yeni dönemde, Silivri'yi kültür ve sanatın merkezi haline getirecek projelerimizi hayata geçireceğiz. Daha fazla etkinlik, daha fazla eğitim ve daha fazla imkân ile Silivri'de kültür ve sanatı hep birlikte yaşatacağız" ifadelerini kullandı.

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi'nin dönem sonu etkinlikleri, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı ve coşkuyla kutlandı.

Editör: Cem Güner