Silivri CHP’de kazık atma, oyuna getirme ve insanları kandırma alışkanlığı var…

Bu alışkanlık Özcan Işıklar ile başladı ve şimdi de Bora Balcıoğlu ile devam ediyor.

Örnek vermek gerekirse:

Belediye meclis üyesi aday listesi yapılmadan önce Yeni Mahalle Muhtarı Yavuz Alçı ile görüşüldü. Alçı’ya “belediye meclis üyeliği” ve “başkan yardımcılığı” sözü verildi. Ancak liste açıklandığında Alçı’nın kontenjan ikinci sıraya yazılmış olduğu görülüyor.

Yerel seçimlerde; belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için ayrı ayrı sandıklarda oylama yapılır. Belediye başkanlığı kazanılmasa bile alınan oy oranında meclis üyesi çıkartılır. Ancak bu durum normal listeye yazılanlar için geçerlidir. Kontenjan adayı olarak seçime katılanlar ise o partinin belediye başkan adayı seçimi kazanırsa meclis girmeye hak kazanır. Aksi halde giremez…

Yani Bora Balcıoğlu eğer ki başkan seçilemezse Yavuz Alçı hem muhtarlığa hem de meclis üyeliği hayaline veda etmiş olacak. (Ancak normal listeye yazılan adaylar alınan oy sayısına göre seçim kazanılmasa bile meclis girecek.)

Yine 2019 seçimlerinde Volkan Yılmaz’ı destekleyen ancak kendine göre sebeplerden dolayı memnun kalmayarak CHP ile masaya oturan Fatih Çepni var. Çepni 17. sıraya konuldu… Bu da belediye meclisine görebilme ihtimalinin çok zayıf olduğunu gösteriyor.

Listeler açıklanmadan hemen önce İYİ Parti’nin eski ilçe başkanı Ahmet Refik Bek ve arkadaşları ile pazarlık masasına oturuldu. Ancak o ekipten hiç kimse meclis listesine alınmadı.

2019 seçimlerinde Volkan Yılmaz’ı destekleyen ancak kendilerine göre sebeplerden dolayı memnun kalmayarak CHP ve Bora Balcıoğlu’nu desteklemeye karar verenler oldu. Ancak bu kişiler de Balcıoğlu’na güvenemedikleri için Yılmaz’a geri döndü.

CHP içerisinde partiye yıllardan bu yana emek veren ve ter akıtan insanlar var. Ancak bu insanların da büyük çoğunluğu oyuna getirilerek listelere alınmadı ve başkalarının ikbalini desteklemek durumunda bırakıldılar.

Silivri CHP’de 2019 yılından bu yana her gün partiye gidip gelen herkesin bildiği (çoğunluğu Patriyot kökenli) 15-20 kişi var ve vatandaşların “Atatürk’in partisi” diyerek göstermiş oldukları teveccüh bu kişiler tarafından sömürülüyor. Bütün köşe başları bu kişiler tarafından tutulmuş durumda. CHP’nin marka değeri ve oy potansiyeli bu kişiler tarafından yıllardan bu yana sömür sömür sömürülüyor…

Hatta bu nedenle Silivri'de CHP'ye "Patriyot partisi" deniyor...

Olası bir seçim zaferinde (2009 ve 2014 örneğinde olduğu gibi) “onlar” eriyor muradına; CHP’yi destekleyenler ise çıkıyor kerevetine…