Cumhuriyet Halk Partisi İstanbıul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Silivri'ye gelerek ender görülen tarihi ve coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

Silivri'ye gelişinde CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İYİ Parti İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, CHP Silivri belediye meclis üyeleri Mehmet Yönet, Bora Balcıoğlu, Elif Yılmazer ve parti yöneticileri tarafından karşılanan İmamoğlu, festival alanını dolduran ve kordun boyuna doğru sarkan tarihi kalabalığı görünce keyiflendi.

Bir dönem Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü görevinde bulunan Taner Çetin tarafından takdim edilen İmamoğlu otobüsün üzerine çıktığında alandaki coşku doruk noktasına ulaştı.

Konuşması sırasında aynı gün vefat eden Çanta eski Belediye Başkanı Saffet Sert'i de anan İmamoğlu özetle şunları söyledi:

''Her yerde söylüyorum: Sevgi kazanacak, sevgi. Çocuklar, gençler ve kadınlar için çalışacağız. Bu şehrin insanlarına hizmet etmeye geliyoruz. Hazır mısınız 23'üne. Esas anket, Pazar günü, sandıkta. Rehavet yok. Çalışacağız, herkes sandığa gelecek, sandıkta görev alacağız, herkes oy kullanacak. Tatilde olanları arayın, gelsinler. Özledim onları'' sözleriyle başladı. ''Silivri'yi de Şile ve Çatalca gibi İstanbul'un göz bebeği yapacağız'' diyen İmamoğlu, ''Tarımı, turizmi destekleyeceğiz. Her yerde olduğu gibi çocukları, gençleri, kadınları destekleyeceğiz. Bu şehri adaletle yöneteceğiz. Bir avuç insana değil, 16 milyon insana hizmet edeceğiz.

Silivri'de çocukları, kadınları, eğitimi destekleyeceğiz. Bu şehrin gençleri ve çocukları çok mutlu olacak. İhtiyacı olan aileler bizim için öncelik olacak. Bu şehri Adaletle yöneteceğiz. Bir avuç insana değil 16 Milyon'a hizmet edeceğiz.  Bunlar gidiyorlar bir ilçeye kendi partilerinin belediye başkanıysa diyorlar ki “Sen benimsin”.  Diğerlerine diyorlar ki “Sen benden değilsin”. İstanbul'un seçilmiş 39 ilçe belediye başkanı, benim belediye başkanımdır. Göreceksiniz Silivri'nin belediye başkanı arkadaşımla da dört dörtlük çalışacağız. Hiçbir sıkıntı yaşamayacağız. Ve biz bu şehre de hizmet edeceğiz. Hiçbir eksiklik olmayacak bunu da böyle bilin. Bırakın o ayrıştırıcı tutumlar içinde olanların ne söylediğini; bunlara akıl ve mantık tutulması diyorum. Biz bu şehir ve insanlarına hizmete geliyoruz'' şeklinde konuştu.

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Daha ötesini söyleyeyim. Hadi diğerleri söylüyordu. Rakibimiz söylüyordu. Hadi, Ekrem'den sorumlu devlet bakanları söylüyordu… Gülelim bunlara. Gerçekten çok komikler. Bir de mızıkçılık yapıyorlar. 'Gelin, milletin huzurunda konuşalım' dedik. Geldiler. 'Vız gelir, tırıs gider, kim çıkarsa çıksın' dediler. Her koşulu kendi belirledi. Talimat verir gibi, 'O olsun, şu olsun…' dedi. Ben hiç konuşmadım. İ'ş oldu, bitti, 'Yok efendim otelde gizli görüşme yapmışım Taksim'in göbeğinde'. Allah bunlara akıl versin. Ortak yayında dedim ki, 'Tüm özgün ve özgür irademle size teşekkür ediyorum' dedim. Birkaç dakika düşündü sonra teşekkür etti. Teşekkür etmek için bile izin almak zorunda, İstanbul'u nasıl yöneteceksin? Telefonun ucunda illa bir kişi konuşacak, onlar yapacak. Ben de diyorum ki, 'Millet konuşacak, ben yapacağım'. Bu kadar basit. Ben, her şeye rağmen centilmenlik yapıyorum. Gelin ailece fotoğraf çektirelim dedim. Güzel de olmadı mı? Oldu. Hala çay davetini bekliyorum. Kaldı şurada 3 gün. Seçim günü bile çağırabilir. Biz, millete huzur vermeye geldik. Etmez, edemeyecek, ama ben onu 23 Haziran'dan sonra Saraçhane'ye çay içmeye davet edeceğim.''

''KİMİNLE YARIŞTIĞIMI KARIŞLTIRIYORUM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerdeki çıkışlarını da gündemine alan İmamoğlu, şu yorumlarda bulundu: Efendim mahkeme olacakmış, İmamoğlu görevi alamayacakmış. Valiye yaptığı hakaretten dolayı bu görevi yapamazmış vs. vs. Önemsiz bunlar. Bunlar ne? Tehdit. Ne zaman yapıyorlar? Seçime 2 gün kala. Daha önce yaptılar mı? Evet, yaptılar. Ne oldu seçimden sonra? 'Kızgın demiri soğutalım' dediler. Seçime kadar bunu yapacaklar. Bakanlar yaptı, yetmedi. Rakibimiz yaptı, o da yetmedi. Şimdi, Sayın Cumhurbaşkanı da buna eklendi. Ben de karıştırıyorum, kiminle yarışıyorum diye. Neticede bir İstanbul seçimi. İsterim ki, Sayın Cumhurbaşkanı tarafsız olsun. Kendisi tercih etmedi. Yapacak bir şey yok. Cumhuriyet kurulurken, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Mustafa Kemal Atatürk, bu millete bir emanet bıraktı. O, hakimiyeti milliye dediğimiz duygu, asla yıkılmaz. Her yerde söyleyeceğim. Milletin iradesine karşı duracak kişi, henüz anasının karnından doğmadı, doğmayacak. Hiç kimse bizi tehdit etmeye kalkmasın. Gerek de yok. Millet de yutmuyor onu zaten. Millet, hizmet edene bakıyor. Bu şehrin ve bu ülkenin nimetlerini, bir avuç insana yollayanların yarattığı israf dünyasını yıkacağız. Tasarruf dünyası yaratacağız. Ve biz, paylaşacağız. Eşitlik, özgürlük getireceğiz ve bu şehre hak, hukuk, adalet getireceğiz.''

GENÇLİK KOLLARI TEPKİ ALDI

İmamoğlu'nun koınuşacağı bariyerli alanda bulunan CHP Silivri İlçe Gençlik Kollarının bazı yöneticileri, 31 Mart seçimleri öncesi adaylıkı sürecinde Bora Balcıoğlu'nu destekleyen arkadaşlarını alandan dışarı çıkardı. Bu durum partili gençler arasında ciddi tartışmalara sebep oldu.

Editör: TE Bilişim