İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda 3. Olağan Kongre öncesinde oluşan gerginlik devam ediyor.

Mevcut ilçe başkanı Ahmet Refik Bek’in dışında üç ayrı adayın daha ilçe başkanlığı için yarışa katılması teşkilat içerisinde tansiyonu yükseltti. Eski Ortaköy Belediye Başkanı Erdinç Tabak ile ilçe yönetim kurulu üyesi Varol Karadeniz’den sonra Bek’in ilçe başkanlığında teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Ceylan’ın da ilçe başkan adayı olduğunu açıklaması üzerine teşkilatta hareketli günler yaşanıyor.

GERGİNLİK OLUŞTU

30 Ekim 2022 Pazar günü yapılan delege seçimlerinde umduğu desteği bulamayan ilçe başkanı Refik Bek, sandıkların açılmasıyla birlikte salonu terk etmişti. Gökhan Ceylan’ın delege açısından hissedilir oranda üstünlük kurması üzerine Bek ile Ceylan arasında gerginlik oluştu.

RESMİ MÜHÜR İLE PARTİ İÇİ PROPAGANDA

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Refik Bek son olarak parti tüzüğünde yer almamasına rağmen ilçe mührünü de kullanarak kendi imzasıyla “Delege Sertifikası” (!) bastırdı. Sertifika dağıtma bahanesiyle her mahallede delegeleri toplantıya çağıran Bek bu şekilde delegeler üzerinden propaganda yapmaya başladı.

“SAHTEKARLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDINIZ"

Son olarak kişisel sosyal medya hesabından “Sahtekarlar suçüstü yakalandınız” başlığı altında bir paylaşım yapan Refik Bek, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

SAHTEKARLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDINIZ: Sahte hesap açıp, yalan yanlış paylaşımlar yapıp, bunu partinin resmî sayfasından Retweetlediler. Sonra da sildiler. Partinin resmi hesap şifresi iki kişide var. Sahtekarların maskesi düştü. Düşmeye devam edecek.

sertifika

314713305_10160173625484834_8804657026550619843_n

refik1

refik2

Editör: Cem Güner