Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen 60. Yoğurt Festivali, bugün (12 Ağustos 2022 Cuma) saat 19.30’da yapılacak açılış korteji ile başlıyor. 3 gün sürecek festivalde çeşitli gösteriler, şenlikler, sinema gösterimleri, sergiler, halk dansları gösterileri, ödüllü turnuva ve yarışmalar düzenlenirken; ünlü sanatçılar Haluk Levent, Zara ve Yıldız Tilbe en güzel şarkılarıyla Silivrililer'le buluşacak.

Festival korteji saat 19:30’da vatandaşların da katılımıyla Silivri Belediyesi önünden başlayacak ve sahildeki Atatürk Anıtı’nın önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulacak.

YILMAZ HERKESİ FESTİVALE DAVET ETTİ

Yoğurt Festivali’ne ilişkin açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri’nin güzelliklerini ve ilçemizin eşsiz lezzetlerini tüm Türkiye’ye hatta dünyaya duyurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bununla birlikte örf, adet ve geleneklerimizin bizden sonraki nesillere aktarılmasının da çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Bunları gerçekleştirebilmemiz için geleneksel festivallerimizin önemi çok büyük. Bu çerçevede düzenleyeceğimiz 60. Yoğurt Festivali’mizi hemşehrilerimizle el ele, gönül gönüle büyük bir coşkuyla ve muhabbetle gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı 3 gün sürecek Yoğurt Festivali’mize davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Cem Güner