İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında “aptal, şizofren” şeklindeki ifadelerin de kullanıldığı bir sürtüşmenin başladığı iddia ediliyor.

Söz konusu iddialar ulusal medyaya yansıdıktan sonra İBB bütçesinin mecliste kabul edilmesinin ardından İstanbul'un 38 ilçesinin CHP'li ilçe başkanları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu. Kaftancıoğlu, ziyarete katılmadı.

ESEN’İN YOKLUĞU FARK EDİLMEDİ

Bu ziyaret ulusal medyada "39 ilçe başkanı İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu, ancak Kaftancıoğlu ziyarete katılmadı” şeklinde yansıdı. CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, ziyaretin fotoğrafını "İstanbul Büyükşehir Belediyemizdeydik! İstanbul Büyükşehir Belediyemizin 2023 yılı bütçe görüşmeleri öncesi 39 İlçe Başkanımız ile birlikte İBB Başkanımız Sn.Ekrem İmamoğlu ziyaret ettik. 16 Milyon İstanbul’lunun bütçesi hayırlı olsun" diyerek paylaştı.

BOYKUT MU ETTİ?

Ancak ziyaret fotoğrafında Silivri İlçe Başkanı Berker Esen veya Esen’i temsilen Silivri’den herhangi bir ilçe yöneticisi yoktu. Canan Kaftancıoğlu’na yakınlığıyla bilinen Esen’in, söz konusu çekişmeden Kaftancıoğlu’ndan yana tavır koyduğu ve bu nedenle İmamoğlu ziyaretinde yer almadığı değerlendirmesi yapılıyor.

besenkft

Editör: Cem Güner