Silivri ile komşu ilçe Çataca arasında yıllardan bu yana direkt olarak toplu taşıma seferleri yapılmıyor. Silivri'den Çatalca'ya gidecek olan vatandaşlar eğer ki özel araçları yoksa Ortaköy veya Akören üzerinden aktarmalı olarak Çatalca'ya gidebiliyor. 

Bu konudaki taleplerin artması üzerine CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen'e Silivri ile Çatalca arasında İETT seferleri konulma ihtimali için siyasi bir girişimlerinin bulunup bulunmadığını sorduk. Esen, bu sorumuzu şu şekilde cevapladı:

"Daha önce bu konuda çalışmamız olmuştu bu süreçle alakalı, ancak dolmuşçular karşı çıkmıştı. Çatalca ve Silivri Şoförler Odası da aradaki dolmuşçuların ekmeklerinden olmaması adına hassasiyet göstermişti. Biz de esnafını düşünerek çalışmayı dondurmuştuk. Ancak halen görüyoruz ki Silivri ve Çatalca arasında direk dolmuş seferi yok. Sadece aktarma ile gidilebiliyor. Şoför esnafını da mağdur etmeyecek, vatandaşın da ihtiyacını giderecek bir formül oluşturulabilir. Dolmuşçu esnafını da düşünmek gerekiyor. Öncelikle Silivri ve Çatalca şoförler odaları kendi aralarında anlaşarak direkt bir hat açabilir. O zaman biz de destek oluruz. Ancak direkt hat açılmazsa o zaman İETT seferleri konulması için yeniden girişimde bulunabiliriz. Bu günün belli saatlerinde İETT araçları diğer saatlerde de dolmuşlar şeklinde olabilir."

Editör: Cem Güner