Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, 38. İstanbul İl kongresi'nde yaptığı konuşmada, "gençlerin adayı" Özgür Çelik için oy istedi.

Esen, konuşmasında şunları söyledi:

"Gençlik başta toplumumuzun ve partimizin geleceğidir. Gençliğin politize olması ve politik süreçlerde yer alması gerek partimizin gerek ise toplumumuzun geleceğini şekillendirmede kilit rol oynar.
 
Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin demokratik özünü savunan ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yaşatmaya kendisini adamış bir partidir. Bu ilke ve devrimler, gençlere büyük sorumluluklar yükler. Bugün bu salondaki gençler, yarının liderleridir. Bugün bu salondaki gençler ülkemizin geleceğini ve değişimini şekillendirecek olan kişilerdir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan genç kardeşlerimizin, ana kademe politik süreçlere dahil edilmesi artık sadece bir ihtiyaç değil, aynı zamanda partimiz için büyük bir fırsattır. Gençlerimiz; yenilikçi ve aykırı düşünceleriyle, dinamizmleri ve tutkuları ile bu partinin öz güçleridir.
 
Partimizdeki birçok ismin aksine, gençler modern dünyanın zorluklarını ve fırsatlarını çok daha iyi okurlar ve analiz ederler. Toplumsal olaylara ve kültürel çeşitliliğe daha fazla önem verirler. Gençler, bu önemli meselelere daha akılcı ve daha yenilikçi bir objektiften bakabilir ve bu önemli meseleler üzerine daha mantıklı argümanlar üreterek, partimizi daha da ileriye taşıyabilir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençliği siyasi olarak bunları sağlayacak bilgi ve birikimdedir.
 
Genç bir İlçe Başkanı olarak, gençliğimi ve gençliğimden gelen bilgi ve birikimimi Silivri’nin sokaklarında gösterdim. Arkamızda belediye desteği olmamasına rağmen sokaklarda gündemi biz belirledik, Silivri’de arşınlamadığımız sokak kalmadı. Elini sıkmadığımız yurttaşımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını iletmediğimiz bir hemşerimiz bile kalmadı. Genel Seçimlerde Silivri’mizde partimizi ve Genel Başkanımızı rekor oy ile birinci çıkarmayı başarabildik. Bu süreç içersinde Bahçelievler İlçe Başkanımız ve aynı zamanda İl Başkan Adayımız Özgür Çelik’de ilçesinde örgütüyle birlikte gerçekleştirdiği başarılı çalışmalara şahit olduk. Bahçelievler’de gençliğin gücünü ortaya koydu. 
 
Sonuç olarak gençliğe sadece bir yaş aralığı olarak bakan bu mantaliteden kendimizi ve partimizi arındırmalıyız. Gençlik Örgütümüze sadece afiş ve bayrak asmayı makul gören bu anlayışı gençler olarak ayaklarımızın altına almalıyız. Bizler gençler olarak; bu partinin öz güçleri olduğumuzu partimizin ana kademelerine duyurmalıyız. Hepimiz bir solukta “Gençliğe Yer Verin, İktidara Gidelim” diyebilmeliyiz. Çünkü biz bu ülkenin geleceğiyiz. Çünkü muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.
 
Ben bu farkındalıkla, bu duygu ve düşünceler ve bu nedenler ile genç bir adayı desteklemek ve onunla yol yürümek için buradayım. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partimizin, ilimizde ve ülkemizde daha aydınlık bir geleceğe ilerlemesi için gençliğin önemini burada sizlere vurguluyor ve genç bir liderin seçilmesini umut ediyorum.
"

Yılmaz: Halkın önünde konuşalım mı? Yılmaz: Halkın önünde konuşalım mı?

WhatsApp Image 2023-10-09 at 11.19.19

Editör: Cem Güner