Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Silivri Belediyesi temizlik işçilerinin yürüttüğü direnişi kendilerinin sonlandırdığını iddia etti.

Esen'in konuyla ilgili yazılı açıklaması şu şekilde:

"Silivri Belediyesi’nin Temizlik ve Park Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli emekçi kardeşlerimizin hak arama eylemlerine CHP Silivri İlçe Başkanlığı olarak destek verip yanlarında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Yapılan görüşmeler sonucunda Silivri’mizde yaşanabilecek hizmet aksaklıkları ve bu aksaklıklardan kaynaklı oluşabilecek olumsuzlukların farkında olan siyasi bir anlayışın temsilcileri olarak, 04 Eylül 2023 Pazartesi günü yapılacak Belediye Meclis toplantısında, Belediye yönetiminin ek bütçe talebinde bulunacağı, personelimizin maaşlarında düzenleme yapılması hususunu CHP Grubu olarak Meclis gündemine taşıyacağımızı ve haklarının alınması hususunda her türlü desteği vereceğimizi emekçi kardeşlerimize ifade ettik.

Bu anlamdaki çalışmalarımızı, hak arama hususunda eylem yapan emekçilerimize bilgi vererek, Silivri halkının hizmet aksaklıklarından etkilenmemeleri adına, eylemlerine son vermeleri talebinde bulunduk. Anlayışla karşıladıklarını, görevlerine döneceklerini ifade eden emekçi arkadaşlarımız, emekçi kardeşlerimiz eylemlerine son verdiler. Gösterdikleri onurlu bu davranışlarından dolayı bütün emekçilere teşekkür ediyor, hak arama noktasında hep yanlarında olacağımızın bilinmesi arzusuyla, saygılar sunarım."

Editör: Cem Güner