Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın tweeter üzerinden "Silivrili bir muhrar" hakkında yapmış olduğu suçlama hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Özdağ, sabah saatlerinde attığı tweet'te şu ifadeleri kullanmıştı:

"İstanbul’da, uluslararası koruma başvurusu reddedilen 6 Afgan sınır dışı edilmek üzere emniyete verilmesine rağmen S.Soylu’nun talimatı ile tekrar göç idaresine teslim edilerek serbest bırakıldı. Çünkü Silivri’den 1 muhtar Soylu’ya mesaj attı ve serbest bırakılmalarını istedi."

Eren'in konuyla ilgili yazılı açıklaması da şu şekilde:

Kamuoyunun Dikkatine

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından yapılan bir paylaşımı Silivri Muhtarlar Derneği olarak düzeltmemiz icap etmiştir.

- Sayın Özdağ, kamuoyunun bir hayli hassas olduğu göçmenler konusunda Silivri’deki muhtarlarımızı zan altında bırakmıştır.

- Sayın Özdağ‘ın Twitter hesabından yaptığı “İstanbul’da, uluslararası koruma başvurusu reddedilen 6 Afgan sınır dışı edilmek üzere emniyete verilmesine rağmen S.Soylu’nun talimatı ile tekrar göç idaresine teslim edilerek serbest bırakıldı. Çünkü Silivri’den 1 muhtar Soylu’ya mesaj attı ve serbest bırakılmalarını istedi“ şeklindeki paylaşımının gerçeklikle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

- Muhtarlar olarak Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya istediğimiz her zaman ulaşabilmekteyiz. Sayın Bakanımıza bu konudaki hassasiyetleri için bir kez daha tüm Silivri adına teşekkür ediyoruz.

- Ancak Silivrili muhtarların, Sayın Özdağ’ın attığı Tweet’inde ileri sürdüğü gibi bir talebi olmamıştır.

- Bu nedenle Sayın Özdağ, Silivri’de layıkıyla görevlerine yerine getiren Muhtarlarımızdan bir özür borçludur.

Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı

Muharrem Eren

 

Editör: Cem Güner