Silivri Kent Konseyi'nin 15. Genel Kurulu’nda başkan seçilerek göreve başlayan Nursel Erel, yürütme kurulu üyeleriyle birlikte yerel medyayla buluştu. Yaptığı konuşmada, Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Erel, çalışmalarının herkese açık olduğunu da özellikle belirtti.

Kandemir kent konseyine aday Kandemir kent konseyine aday

Nebs1

Erel, "Kent Konseyi'nin önceki başkanı Sayın Kamil Bilici ve ekibine, Silivri'yi geçmişten bugüne taşıyan ve gelecek nesillere aktaran projelere verdikleri katkılar için teşekkür ediyoruz. Ayrıca, geçmiş dönemlerde Kent Konseylerinde görev almış tüm başkan ve gönüllülere şükranlarımızı sunuyoruz. Aramızdan ayrılan değerlerimizi de sevgi ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Yeni dönem hedefleri hakkında da bilgi veren Erel, ekip arkadaşları ve diğer adayların asil ve yedek listelerinde yer alan delegelerle birlikte, Silivri için projeler üreteceklerini vurguladı. "Kent hakları ve sorumluluğu konusunda farkındalık yaratmaya yönelik projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Nursel Erel, Silivri’nin çevresel sürdürülebilirlik ve yaşam kalitesinin artırılması için merkezi idare, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve tüm Kent paydaşlarıyla uyum içinde çalışacaklarını belirtti. "Silivri’de büyüyen ve büyüyecek olan çocuklarımız ve tüm canlıların sürdürülebilir bir çevrede yaşam haklarının korunması, yaşam kalitesinin artırılması için çıktığımız bu yolda, birlik içinde bir süreç yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

Nebs2
Silivri Kent Konseyi Başkanı Erel, tüm Silivri halkını gönüllülük esasına dayalı projelerde ve çalışma gruplarında yer almaya davet etti. Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu’nun sözlerine atıfta bulunarak, "Silivri birlikte güzeldir” ifadesiyle konuşmasını sonlandırdı.
Yeni dönemin ilk toplantısında, kent konseyinin hedefleri doğrultusunda çalışmalara hızla başlanacağı bildirildi.

Editör: Cem Güner