Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Ural Erdim, "Ben, Balkanlardan köyünün öncü kadını Hamza Nine’nin torunu Derya Erdim" diyerek yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında; çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Erdim, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Sevgili arkadaşlarım;
Çok güç şartlar altında yürüttüğümüz onur, hak , hukuk, adalet mücadelemizde yol kırığına uğrasak da  asla inancımızı ve Atatürk’ümüze verdiğimiz sözümüzü unutmayacağız. 
Kurtuluş savaşında kurulmuş bir partinin onurlu, gururlu, çağdaş kadınları olarak bizler ;
başımız dimdik hiç durmadan kaldığımız yerden yürümek değil koşmaya devam edeceğiz.
Ben, Balkanlardan köyünün öncü kadını Hamza Nine’nin torunu Derya Erdim!
Tıp fakültesi, mühendislik fakültesi, her bölümden üniversite öğrencisi gençlerin görev diye koşarak geldiği, 6 yaşındaki Atlas’ın bile görev istediği, liyakatla işe yerleştirilmeyen Yağmur ve  Mehmet’in, 90 yaşında tekerlekli sandalyede şık giysilerini giyerek gelmiş komşu teyzemin ve nicelerinin hatırı için ve geleceğe dair umudu bile umutlandıran biz yüce gönüllü kadınların dayanışma ruhu için hepinizi, hepimizi göreve davet ediyorum.
Çalışma aracımız yakıldığında oğlum, “Anne siz korkarsanız biz korkarız, korkmazsanız hiç birimiz korkmayız.” demişti. Siz yol arkadaşlarım ve ben hiç korkmadan ve durmadan çalıştık.
Çalışmaya da devam edeceğiz…
Ülkemizin derdi ile dertlenen, sevgi dolu, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı mücadele yolunda bıkmadan usanmadan ilerleyen Cumhuriyet Kadınları; biz dün vardık, bugün varız, yarın yine güçlü olarak var olmaya devam edeceğiz.
Unutmayın!
Kurtuluşa kadar mücadeleye devam…
Bir gün elbette “Her Şey Çok Güzel Olacak!”.

Editör: Cem Güner