Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Şahin Dirik, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 

Cihan Demir Özgür Özel ile görüştü Cihan Demir Özgür Özel ile görüştü

Dirik, şu ifadeleri kullandı:

"Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, insan hakları bilincinin tüm dünyada güvence altına alınarak geliştirilmesi amacıyla her yıl 10 Aralık tarihi ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, medeni ve siyasi hakların yanında ekonomik ve sosyal hakların tanınıp benimsetilmesine, başta ırkçılık olmak üzere her türlü ayrımcılıkla mücadele edilmesine, kadın ve çocuk haklarının korunup geliştirilmesine, işkence ve kötü muamelenin ortadan kaldırılmasına, engellilerin ve göçmenlerin haklarının güvence altında olmasına dair uluslararası hukuk belgelerinin çoğunun kaynağı niteliğindedir.
Bugün maalesef, dünyanın birçok bölgesinde ve insanlığın gözlerinin önünde en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşanmaktadır. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde bir kez daha ilan etmek şarttır ki, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi ilkelerinin egemen olduğu, hak ihlallerinin olmadığı, eşit ve özgür bir Silivri'yi, daha sonra Türkiye'yi hep birlikte kuracağımıza olan inancım sürmektedir. Dünyanın neresinde olursa olsun, zulme, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı görev bilmiş bir millettin ve partinin fertleri olarak; hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesine yönelik çalışmalarda her zaman öncü olmak zorundayız.
Herkesin, insan onuru ile özgür ve eşit olarak yaşamasını sağlamanın ve o yolda birlikte çalışmanın hepimizin görevi olduğunu hatırlatarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, tüm insanlığa; huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.
"

Editör: Cem Güner