Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Şahin Dirik, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Dirik; açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına ‘Seçme ve Seçilme Hakkı’ tanınmasının yıl dönümünde tüm kadınlarımızın bu özel günlerini kutluyorum. Her çağdaş Türk vatandaşı gibi ben de, varlık mücadelesinde her daim ön saflarda yer alan cesur kadınlarımıza hayatın her alanında ortaya koydukları fedakârlıklarından ve emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etmeyi boynumun borcu sayıyorum.
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, tüm dünya kadınlarının daha insanca yaşama isteğini dile getirdikleri bir dayanışma ve mücadele günü olarak kabul görmektedir. Bu anlamlı gün; kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, bu konularda bir farkındalıklar yaratılması ve çözümler bulunması yolunda son derece mühim bir gündür. Tüm demokratik toplumlarda erişim ve katılım noktasında kadınlara verilen haklar büyük önem arz etmektedir. Ne yazık ki dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de kadınlar şiddet, istismar ve benzeri insanlık suçları başta olmak üzere pek çok sorunla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bana kalırsa cezaların yeterli düzeyde caydırıcı olmayışı da bunları tetikleyen en büyük etken. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak sadece sorun var demiyor, eğer bir sorun varsa çözümüne katkı sağlamak için ne yapabilirim derdiyle dertlenerek mücadeleyi örgütlüyoruz. Ülkemizdeki ve dünyadaki bütün mazlum ve mağdurların yanında olma sorumluluğumuzdan hareketle gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada farkındalık oluşturmaya devam ediyoruz, edeceğiz, etmeliyiz. Daha pozitif olguları tartışacağımız nice 5 Aralıklar dileğiyle…

İmamoğlu: İnsanları birbirinden ayırmadım İmamoğlu: İnsanları birbirinden ayırmadım

WhatsApp Image 2023-12-05 at 09.48.34

Şahin 5 aralık

Editör: Cem Güner