Silivrispor olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Ve Nuri Çolakoğlu güven tazeleyerek yeni bir ekip ile yeniden Silivrispor Kulübü Başkanı seçildi.

Silivrispor genel kurullarında belediye başkanları önemli rol oynar…

Bir dönem (Özcan Işıklar ve daha öncesi) kulübe defalarca siyaset sokulmuştu. Volkan Yılmaz, farklı bir yöntem izledi ve kulübün kendi dinamikleri ile yönetim oluşturmasına fırsat tanıdı.

Bora Balcıoğlu da Yılmaz’a benzer bir yöntemi tercih etti, ancak yoğun bir şekilde de desteğini hissettirdi.

Balcıoğlu, tıpkı Yılmaz gibi Silivrispor genel kuruluna siyaseten müdahil olmadı. Siyasi amaçlı aday çıkarmadı, kimseye rakip olmaya çalışmadı, kulübün kendine özgü dengelerini manipüle etme çabasına girmedi. Sadece belediye kaynakları açısından verebileceği desteği yöneticilerle paylaştı.

Yani, Balcıoğlu da aslında Yılmaz gibi doğru olanı yaptı…

Gelelim Nuri Çolakoğlu’na…

Çolakoğlu, Silivrispor için bir şanstır…

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum; Çolakoğlu, başkanlığı süresince siyasetçilerle arasına bir temas mesafesi koydu. Ne çok uzaklaştı ne de gereğinden fazla yakınlaştı.

Taraftarları birbirine düşürecek, Silivri’de yaşayan insanları şeytanlaştıracak, birbirlerine hedef gösterecek, düşmanlaştıracak, kavgaya davet edecek sosyal medya paylaşımları yapmadı. Spora gerginlik sokmaya çalışmadı.

Nuri Çolakoğlu, Silivrispor’a huzur getirdi…

Bundan sonraki süreç için de Nuri Çolakoğlu ve ekibine başarılar diliyorum…