Bora Balcıoğlu, birlikte çalışacağı kadrolarını oluşturmaya başladı.

Kamuoyunun olmasa bile “belediyecilikten anlayanların” gözü ve kulağı “İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı” koltuğuna kimin oturacağında…

Bir dönemin efsane başkan yardımcısı Ayhan Otlatıcı’nın koltuğunda kimin oturacağını; mimarlar, inşaat mühendisleri, iş dünyasının insanları, siyasetçiler ve tabi ki gazeteciler merak ediyor.

Silivri Belediyesi’nde dün sabah saatlerinde sessiz sedasız bir atama gerçekleşti. Büyükçekmece’den gelen inşaat mühendisi Nevzat SezenÖzel Kalem Müdürü” olarak atandı.

Kimdir Nevzat Sezen?

Öncelikle Silivri’de bir dönem siyaset yapan Nevzat Sezen ile herhangi bir akrabalığı bulunmadığını ve isim benzerliğinin olduğunu belirtmek istiyorum.

Büyükçekmece’den transfer edilen Nevzat Sezen; NS Mühendislik ve Mimarlık Ofisi kurucusu… Geçtiğimiz dönem CHP’den Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi olarak da görev yapmış. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e ve dolaylı olarak da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın bir isim.

Balcıoğlu’na yakın kaynaklar; Sezen’in, Silivri Belediyesi’nde “İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı” olarak görevlendirileceğini, ancak memuriyet kadrosu ile ilgili mevzuat açısından uyarlama yapılabilmesi için şimdilik Özel Kalem Müdürlüğü görevine atanarak istisnai kadrodan devlet memuru yapıldığını belirtiyor.

Peki kendisine ait inşaat şirketi bulunan bu şahıs ticari faaliyetlerini kenara bırakarak mütevazı bir devlet memurluğu için mi Silivri’ye geldi?

Elbette insanların tercihleri kendilerini ilgilendirmekle birlikte Özcan Işıklar döneminde aynı görevi yürüten efsane belediye başkan yardımcısı Ayhan Otlatıcı ilkeleri uğruna nasıl fedakârlıklar yaptıysa; benzer fedakârlıkların Nevzat Sezen tarafından da gösterileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla…