Cumhuriyet Halk Partili (CHP) İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini supersilivri.com için değerlendirdi.

Balcıoğlu şu ifadeleri kullandı:

Söze teşekkürlerimi ifade ederek başlamak istiyorum. Teşekkürümün birincisi tüm Silivrili hemşehrilerime; Halkımız daha önce olduğu gibi bu seçimde de demokrasiye ne kadar önem verdiğini göstermiş, yüksek katılım sağlamış ve seçim gününü çağdaş ülkelere yakıştığı gibi sorunsuz şekilde gerçekleştirmiştir. Sandıklar kapandıktan sonra yine halkımız sandığa yansıttıkları iradelerinin doğru biçimde kıymetlendirilmesini ve açıklanmasını sağlamak için sandıklarının başına gitmiş, sayıma refakat etmişlerdir. Oylarına sahip çıkmışlardır. Bunlar çok kıymetlidir. Yurttaşlarımızın ülkemize ve demokrasiye olan aidiyetlerinin ne kadar kuvvetli olduğunu buradan görebiliriz. O sebeple tüm hemşerilerime şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu birinci teşekkürümdü.

PARTİLİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

İkinci teşekkürüm de vefakar, cefakar, yorulmak bilmeyen, yüksek sorumluluk sahibi Cumhuriyet Halk Partisi ailemizin her bir ferdinedir. Her bir partilimiz, aldıkları görevler çerçevesinde, gerek partimizin imkanları ve gerekse kendi imkanları dahilinde aylarca bu seçime hazırlandılar, hazırlandık...

Genel Başkanımız’ın düşünce ve vaatlerini, partimizin seçim stratejisini ve ittifak ortaklarımızın desteğini seçim döneminde, her fırsatta büyük bir özveriyle vatandaşlarımıza anlattık. Partililerimiz çok çalıştı, çok yoruldu. Bizleri dinleyenler, okuyanlar olacaktır. Büyük CHP ailemizin her bir ferdine ayrı ayrı birkez daha gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum. Ayrıca bu ekip çalışmamız sırasında ittifak ortaklarımızın her bir ferdi de büyük bir özveriyle, ülkemizi bir adım daha ileriye taşımak için büyük çaba sarf ettiler, güzel bir ekip çalışması gerçekleştirdik hep birlikte. Onlara da gönülden teşekkür ediyorum. ‘Yolumuz uzun’ diyorum :)

SİLİVRİ’DE BAŞARILI BİR SINAV VERDİK

Bu çalışmamızın sonucunda (Silivri özelinden bahsediyorum) gayet güzel, sorunsuz, ekip çalışmamızın son derece başarılı olduğu bir seçim gerçekleştirdik. Yine Silivri özelinde; bir iki münferit ve küçük çaplı vaka dışında çok ciddi bir sandık güvenliği sorunuyla karşılaşmadık. Halkımızın iradesi sandığa yansıdı. Yurttaşlarımız seçimin ikinci tura kalmasını uygun gördü. Kendimizi ve programımızı vatandaşlarımıza daha iyi ifade edebilmemiz için bizlere bir fırsat daha verdi. (Aynı şekilde rakip cumhurbaşkanı adayı için de geçerli bu durum, mâlum oylarımız kafa kafaya)

Bizler önümüzdeki bu 10-15 günde daha da fazla çalışarak, kendimizi ve vaatlerimizi yurttaşlarımıza anlatacağız; bilhassa ilk turda bizleri desteklememiş hemşerilerimizle bir araya gelerek onların kafalarındaki soru işaretlerini anlayıp, kendimizi onlara anlatmak ilk hedefimiz.

GENÇLERLE VAKİT GEÇİRİYORUM

Biliyorsunuz ben gerek Silivri meclisinde, gerek Büyükşehir meclisinde gerek basın demeçlerinde istisnasız genç arkadaşlarımı saygıyla selamlarım. Bunu içimden gelerek yaparım. Onları çok önemsiyorum. Ben yaşlı değilim:) enerjim çok yüksek, umudum çok fazla, hedeflerime olan bağlılığım çok kuvvetli. Bununla birlikte bir gerçeğin de farkındayım: Çağ çok hızlı değişiyor. Bu hıza yetişmemiz lâzım. Bilgiye ulaşmak, dünyanın neresinde olursa olsun, her geçen gün daha da kolaylaşıyor, erişilebilirlik artıyor.  Biz 20'li yaşlarımızda -o günkü konjonktür gereği olduğunu değerlendiriyorum- hayata şu anda 20'li yaşlarında olan gençlerin baktığı perspektiften bakmıyorduk. Ben 20 yaşında değilim, o sebeple 20'li yaşlarında olan gençlerle vakit geçirmek bana artı değer katıyor, enerji de veriyor... O sebeple her fırsatta onlarla vakit geçirmeye çalışıyorum.

Gençlerden öğreneceğimiz çok şey var. O yüzden gençleri çok önemsiyorum. O yüzden onlarla hem partimin hem de şahsımın yol yürümesini arzu ediyorum, hedefim bu, o sebeple çalışmalarım da bu doğrultuda ilerliyor. Gençler aslında tüm sorunların farkındalar ve çözmek için çabalıyorlar.  Tek eksik, onları "anlamak için dinleyecek" siyasiler. Samimi siyasiler...

Silivri'de ilk defa oy kullanan yurttaş sayısı 10 bin civarı. İkinci turda bu sayı daha da artmış olacak. Bu arkadaşlarımızın oylarının -öyle tahmin ediyorum- büyük kısmını alabildik.  Ancak ilk turda aldığımız oy sayısının fazlasını almak zorundayız.Bu doğrultuda da çalışmalarımız son sürat ilerliyor. Öyle inanıyorum ki ikinci turda genç arkadaşlarımızın oylarının tümü Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU lehine olacak ve Sayın KILIÇDAROĞLU gençlerin cumhurbaşkanı olacaktır.

İşte o zaman bahar tam anlamıyla ülkemizde gelmiş olacaktır :)

KILIDAROĞLU UYUMLU BİR SİYASETÇİDİR

Şunu da net olarak ifade etmek isterim:

Parlamentomuz ile uyumlu çalışacak, parlamentoya azami saygıyı gösterecek lider Millet ittifakı Adayımız sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'dur. Zira kendisi demokrat görüşü özünde benimsemiş bir liderdir. Ilımlıdır. Her görüşe saygılıdır. ‘Anlamak için dinleyen siyasilerdendir’ Bunun en önemli kanıtı da birbirinden farklı ideolojilere sahip siyasi partileri ve yurttaşları ortak paydada,asgari müşterekte buluşturabilmiş olmasıdır. O sebeple güzel ülkemiz, Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'nun cumhurbaşkanlığında çok daha güzel olacaktır.

BULUT VE UNUTAN’A MUTLAKA GÖREV VERİLECEKTİR

Yeri gelmişken seçilen parlamenterlerimizi de bir kez daha tebrik ediyorum sizlerin vasıtasıyla.

İlçemizden-partimizden az bir eksikle milletvekili gönderemedik meclise ancak bu saatten sonra Ender Hanım da, Doruk Bey de bizlerin, bölgemizin milletvekilleri olmuşlardır. 10 gün sonra halkımızın oylarıyla Sayın KILIÇDAROĞLU'nu cumhurbaşkanı seçtiğimizde, partimiz onlara uzmanlık alanları doğrultusunda, ülke yönetiminde mutlaka görev verecektir. Onlar, Silivrili hemşerilerimiz ile Ankara arasında bizlerin bağı olacaktır.

Editör: Cem Güner