İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Refik Bek’in kızı Aslıhan Bek, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen sembolik kongre sonucunda il yönetimine girdi.

İlçe kongresini kaybederek ilçe başkanlığına veda eden Refik Bek’i amacı il yönetimine girerek; yaklaşan yerel seçimler dolayısıyla Silivri’de İYİ Parti üzerinden aday pazarlıklarına dahil olmaktı. Böylece ilçe başkanlığını kaybederek kulvar dışına çıkmışlığını “il yöneticisi” sıfatı ile telafi etmeye çalışacaktı. Ancak yaşanan siyasi çekişmeler sonucunda çok yıprandığı için “B planı" yerine “C planını" devreye sokarak kızını il yönetimine yerleştirmeyi başardı.

Aslıhan Bek, siyaset bilimi mezunu ve daha öncesinde İYİ Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nda görev yapan, idealist olduğunu düşündüğüm pırıl pırıl bir isim… Kendisinin küçüklüğünü biliyorum; ancak son hali, prensipleri, karakteri vs hakkında bilgi sahibi değilim.

Refik Bek’in, Silivri siyaseti üzerinde İYİ Parti’yi kullanarak gireceği pazarlıklarda kızının görevini kendisine sermaye yapacağı değerlendiriliyor.

Beklenti bu şekilde…

Hatta “statükonun sesiHürhaber gazetesi de işi abartarak “il yönetimine Refik Bek’e yakın 5 isim girdi” şeklinde yayın yapmak suretiyle siyasi pazarlıklar için Bek’i adres gösterdi… Bu şekilde önünü açmaya çalıştı... (Sinsinar Hanım, Refik Bek ve Özcan Işıklar sac ayağıdır) 

Şimdi gelelim Aslıhan Bek’e…

Peşin hükümlü olunmaması taraftarıyım…

Bazen evlatlar babaya, kardeşler kardeşe benzemeyebiliyor…

Aslıhan Bek’i takip edelim ve görelim… Belki de son derece idealist ve babasının pazarlıklarını yanına bile yaklaştırmayan bir duruş sergileyecektir.

O nedenle Aslıhan Bek konusunda temkinli yaklaşmakla birlikte “hayırlı olsun” diyorum ve yeni bir sayfa açıyorum…

Umarım, babası kızını siyaset zehirleyemez...

Tabi Aslıhan Bek’in de henüz siyasetin başındayken yıpranmaması için de görev dağılımı sırasında kendisine Silivri dışında bir sorumluluk alanı verilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum.