Silivri Belediyesi, ilçedeki üreticilere yönelik 7 milyon TL değerindeki 2023 paket milli hibrit ayçiçek tohumu desteğini, son olarak Beyciler ve Büyükçavuşlu mahallelerinde düzenlediği Milli Hibrit Ayçiçek Tohumu Dağıtım törenleri ile tamamladı. 

photo_1683208386

ARKAZ: “SİLİVRİ’DE 50 SENEDE YAPILAMAYANLAR 4 YILDA YAPILDI”

Programlarda konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, “Volkan Yılmaz ilk başkan seçildiğinde Silivri’de çok ciddi değişimler olacağını söyledim. Hakikaten de çok güzel değişimler oldu. Öncelikle Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızı ziyaret ettiğimizde Belediye Başkanımızın hizmetlerinden bahsettiler ve ben de notlar aldım. Sağlık alanındaki yatırımlarından bahsettiler. Normalde bu işleri belediye başkanı yapmaz ama Başkan Yılmaz sorumluluk alarak birçok yatırım yapmış. Muhtarlarımız okulların yenilendiğini, sağlık ocaklarına, mahalle evlerine, düğün salonlarına, camilere ve ibadethanelere Silivri Belediyesi tarafından yardım edildiğini söylüyor. Her köyde, her mahallede spor kompleksleri yapıldığını söylüyorlar. Köylerin ilk defa temizlik gördüğünü ifade ediyorlar. Mezarlıkların bakımlarının yapıldığını, fakire fukaraya yardım yapıldığını dile getiriyorlar. Gerçekten Belediye Başkanımız birçok işi üstlenmiş. Hakikaten şaşırdığım işler var. Esas konumuz ise Silivri Belediyesinin çiftçilere yönelik desteği. Ben bir çiftçi çocuğuyum. Bir çiftçi olan dedem derdi ki; ‘Toprağa basmayanın ömrü uzun olmaz. Toprakla uğraşmayan da sağlıklı olmaz.’ Silivri’de çiftçilere samandan arpaya, gübreden buğdaya, yerli ve milli tohumlara kadar birçok destek veriliyor. 50 yıldır Silivri’de belediyelerin yapamadığı hizmeti Volkan Başkan ve değerli ekibi 4 sene gibi kısa bir sürede yapmış. Yapmaya da devam ediyorlar. Biz siyasetçi olduğumuz için Türkiye’nin 81 ilini ziyaret ediyoruz. Orada belediye başkanları ‘Ne yaptınız da bir Silivri mucizesi yarattınız?’ diyorlar. Ben de onlara ‘Silivri’de işini sevme var, emek var, fedakârlık var, uykusuzluk var. Bayram, seyran, hafta sonu yok. Başkanımız çoluğuyla çocuğuyla az zaman geçiriyor.’ diyorum. Fedakârlık olmadan başarı gelmez. Başkan Yılmaz çıtayı o kadar yükseltti ki Türkiye’nin her tarafından örnek alınır hale geldi. Kendisini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Dağıtım törenlerine; MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP İstanbul Milletvekili adayları Dr. Aylin Yüksel Ülker, Alparslan Çatak, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Editör: Cem Güner