Silivri Belediyesi, ilçeye yeni park ve spor alanları kazandırmaya devam ediyor. Akören Park ve Spor Alanı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 2.100 metrekare alana inşa edilen parkın içerisinde; 1.055 metrekare yeşil alan, 14x15 metre = 212,10 metrekare ebatlarında tek pota basketbol sahası, 150 metrekare çocuk oyun alanı ve kauçuk zemin fitness alanı, 3 afet fitness aleti, 1 adet çift kule oyun grubu, 1 adet salıncak, 1 adet tahterevalli, 4 adet ahşap çatılı piknik masası ve 5 adet bank yer alıyor. Park ile çocukların oyunlarını oynamaları ve spor yapmaları amaçlanırken; ailelerin de sosyal aktivitelerini gerçekleştirerek kaliteli zaman geçirmeleri hedefleniyor.  

photo_1679757317

ERGÜN: “BAŞKANIMIZ HER ZAMAN BİR TELEFON KADAR YAKINIMIZDA”

Törenin açılış konuşmasını yapan Akören Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ergün, “Silivri Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz, bizlere verdiği sözü tutarak mahallemize bu parkı kazandırmıştır. Başkanımız her zaman bir telefon kadar yakınımızdadır. İstediğimiz her an kendisine ulaşarak taleplerimizi iletiyoruz. Mahallemize kazandırılan hizmetler için Başkanımız Volkan Yılmaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

photo_1679757335

“SİLİVRİ’Yİ BÜTÜNCÜL BİR ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ”

Törende konuşan Başkan Volkan Yılmaz, “Çocuklarımızın spor yapıp oyunlar oynayabileceği, düğünlerin yapılabileceği, hanımefendilerin fitness yapabileceği, kamelyalarda doğum günlerinin ve özel günlerin kutlanabileceği ve her türlü etkinliğin yapılabileceği çok amaçlı parkımızın açılış töreninde bir aradayız. Biz seçimlerden önce kadınlarımıza ne kadar güvendiğimizi ve onların tek endişesinin çocuklarının hayata hazırlanması olduğunu ifade etmiştik. Bugüne kadar benim yanıma gelip de kendisi için bir şey isteyen hanımefendi olmadı. Üniversite bitirmiş çocuğu için iş talebi, kütüphane talebi, anaokulu talebi ile bana geldiler. Muhtarımız aracılığıyla da bir park talebini bana iletmişlerdi. Biz de bu talepler doğrultusunda parkımızı Akören Mahallesi’ne kazandırdık. Her zaman söylüyoruz Silivri yalnızca sahilden ve çarşı meydanından ibaret değildir. Eğer bu anlayışla yönetilirse Silivri’ye ihanet edilmiş olur demiştik. Biz Silivri’yi; köyleriyle, beldeleriyle, ormanıyla, deniziyle, sahiliyle, turizmiyle, sanayisiyle ve tarımıyla kucaklayan, bütüncül bir anlayışla yöneteceğiz demiştik. Verdiğimiz bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Parkımızın tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

photo_1679757354

Açılış törenine; Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından parkın açılışı için kurdele kesimi yapıldı. Tören, yapılan toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

photo_1679757437

Editör: Cem Güner