banner463

Sevginar Balcıoğlu’nu alenen tehdit mi etti?

Sevginar Sali Uygun'un, dünkü Hürhaber'de yayımlanan köşe yazısı tartışılıyor.

Sevginar Balcıoğlu’nu alenen tehdit mi etti?

Özcan Işıklar’a olan ticari yakınlığıyla bilinen Hürhaber Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Sevginar Sali Uygun’un dün yazdığı köşe yazısı tartışmalara sebep oldu.

Uygun’un söz konusu yazıda, CHP içerisinde Özcan Işıklar’a karşı belediye başkan adayı olmak istediği konuşulan Bora Balcıoğlu’nu siyasi hayatının bitmesiyle tehdit ettiği iddia ediliyor.

Dün (10.10.2018) yayımlanan Hedef Şaştı başlıklı yazıda; Işıklar’a karşı belediye başkan adayı olmak isteyen Balcıoğlu’nun bu siyasi çıkışını ihanet olarak tanımlandıran Uygun’un, “…Işıklar, CHP'nin adayı olmasa bile (ki bu çok zayıf bir olasılık) aday olan her kim ise Bora Balcıoğlu'nu listesine yazarken çok düşünür, ya da hiç yazmaz! Üzerinden gerçekleştirilen bu kurguyla Balcıoğlu'nun ayakları altından belediye başkanlığına hazırlanacağı en uygun, en iyi zemin çekiliyor… Işıklar'a artık kimse “ ‘Benden sonraki başkan adayı' dediğiniz Balcıoğlu'nu niye listenize yazmadınız?” diye sormaz…” şeklindeki ifadeler; Balcıoğlu’na karşı aba altından sopa göstermek olarak yorumlandı.

Sevginar Sali Uygun, Özcan Işıklar ile çok yakın ticari ilişkiler içerisinde olmakla ve Hürhaber’in yayın politikasını Işıklar’ın siyasi menfaatine göre ayarlamakla eleştiriliyor.

             

           İŞTE O YAZININ TAMAMI

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:03

Cem Güner

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilirkişi
Bilirkişi - 8 ay Önce

Demek ki burdan uyarmak lazım. Hürhaber adlı gazeteye ilan verirken iki kere düşünmek lazım. Ilan reklam paralarının hangi patrona gittiği belli yani

SIRADAKİ HABER

banner465

banner464