Öğretmenler Günü Silivri'de de kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Silivri Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ve ardından gerçekleştirilen salon programıyla kutlandı.

Öğretmenler Günü Silivri'de de kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Silivri Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen çelenk sunma programıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar tarafından, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Kutlama programı, Abdülezel Paşa İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen programla devam etti. Kutlama programına Silivri Kaymakamı Salih Keser, Silivri Garnizon Komutanı Vekili Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Engin Gürsoy, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, siyasi parti, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birçok eğitimci katıldı.

KUTLAMA PROGRAMI SALONDA DEVAM ETTİ

Abdülezel Paşa İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen program, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Silivri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ayşe Nurdan Zorlu, kıdemli öğretmenler adına Nilgün Biber’in konuşmalarıyla devam etti. Program çerçevesinde mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirilirken, Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokol üyeleri tarafından verildi.

IŞIKLAR; “ÖĞRETMENLERİM ROL MODELİM OLDU”

Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Silivri İlçe Kaymakamı Salih Keser günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar gerçekleştirdi. Işıklar yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Öğretmenlerim bana hayatımın her anında rol model oluşturdu. Okuma sevgisini kazandırmak, değiştirme dönüştürme merakımı ortaya çıkarmak ve hatta meslek seçimim de bile öğretmenlerimin desteğini hiç unutamıyorum. Bir anne üç çocuğuna da aynı ölçüde sevgi gösterebilir ama inanamadığım bir şey vardı, öğretmenlerim 30 çocuğa bu sevgiyi duyuyordu. Her insan önemsenmek ister, bu duyguyu bize ilkokulda veren özgüven sahibi yapan öğretmenlerimizin bu çabasının ne kadar önemli olduğunu bu gün daha iyi anlıyorum. Düzenlediğimiz Mezuniyet günlerinde öğretmenlerinin çabalarını da gördüm. Öğrencilerinin yaptığı çalışmaları, kendileri anlatmanın heyecanı içerisindeydi. Kurulan stantlarda 50’ye yakın okulumuzu yan yana görme fırsatımız oldu. Bilgiyi ve tecrübeyi birbirine aktarabilme vesilesiyle bu tür etkinliklerin sadece yılsonunda değil daha sık yapılması gerektiğini düşünüyorum.

İYİ İMALAT İÇİN ŞARTLARI İYİLEŞTİRİYORUZ

Bizim arkamızdan çok daha bilgiyle, hayal gücüyle, dünyayı değiştirmeyle gelecek bilimine daha yakın heyecan içerisinde, donanımlı nesiller yetişecek. Şimdiki öğretmenlerin işi çok daha zor. Tabi ki moral motivasyon çok önemli. Kötü aletle iyi iş olmaz. Aleti iyi olacak, okul binalarımız, şartlarımız, yaşam standardımız iyi olacak ki ortaya güzel bir imalat çıksın. “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında iki okulumuzda çalışmalarımıza başladık. Buna katkı sunan özellikle Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. İnsana dönük tüm çabaları önemsiyoruz. Çocuklarımıza iyi imalatlar yapmaya çalışacağız. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.”

KOMŞU DA 24 KASIM’I KUTLADI

Gerçekleşen kutlama programına Bulgaristan’dan ilçemize gelen misafir öğrenciler ve eğitimcileri de katıldı. Su ve Roman isimli iki ayrı dans gösterisi sunan öğrenciler büyük alkış alırken, aynı gruptan bir kız da söylediği şarkılar ve sesiyle izleyenleri kendine hayran bıraktı. Endüstri Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Figen Kahriman’ın sunuculuğunu yaptığı kutlama programında, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Silivri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 Kasım oratoryosunun da sahnelendiği program, Bulgaristan’dan gelen öğrencilerin dans gösterileriyle sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER