banner562

banner561

banner643

Hem kaymakam hem belediye başkanı oldular

Özel öğrenciler önce Kaymakam Ali Partal'a sonra da Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ı ziyaret etti.

banner627
Gündem 04.12.2019, 13:41
Hem kaymakam hem belediye başkanı oldular
banner614
banner636

Silivri Aktif Çağrışım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Silivri Kaymakamı Ali Partal'ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Partal'ın makamına da oturan özel çocuklar, sorunlarını anlattı.

Silivri Aktif Çağrışım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri ve öğrencileri daha sonra belediye başkanı Volkan Yılmaz'ı da makamında ziyaret etti.

Kaymakam Partal ve Belediye Başkanı Yılmaz tarafından kapıda karşılanan öğrenciler taleplerini anlattı.

TEMİSLİ BAŞKAN AKDENİZ TALEPLERİ AKTARDI

Temsili Belediye Başkanı özel eğitim öğrencisi Mehmet Aslan Akdeniz, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a misafirperverliği için teşekkür etti. Özel bireylerin sorunlarını ve taleplerini aktaran Temsili Başkan, “Öncelikle sayın belediye başkanıma böylesine anlamlı bir günde bizi kabul ettiği için teşekkür ederiz. Buraya gelme amacımız hem sizi ziyaret etmek hem de yetersizliğimizden dolayı yaşadığımız bazı engelleri dile getirmek. Belediyeniz bünyesinde özellikle özel eğitime yönelik küçük kardeşlerimiz için kreşler açmak, ulaşımın ve yürüme alanlarının yetersiz olduğu yerlerin özel bireylere göre düzenlenmesi ve engelli bireylere yönelik iş imkânlarının arttırılmasını talep ediyoruz. Benim ve buradaki bütün arkadaşlarımın taleplerini dile getirmekten büyük onur ve şeref duyuyorum.” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: “HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

Engelli vatandaşlarımızın tüm sıkıntılarını bildiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, yapılan çalışmaları aktardı. Engelsiz Park Projesi’nin müjdesini veren Başkan Yılmaz, kısa bir süre sonra başlanacağını ifade ederek, “Öncelikle ben de sizi belediyemizde ağırlamaktan duyduğum mutluluğu paylaşmak istiyorum. Esasında şehrin belediye başkanlarına, yöneticilerine düşen görev, engelsiz bir şehir oluşturmak. Çünkü her birimiz birer engelli adayıyız. Ailelerimizin bu konularda çektiği zorlukları yok etmeliyiz. Bu konuları biliyor ve takip ediyorum. Engelli kardeşlerimize engelsiz bir şehir oluşturabilmek için el ele vermemiz gereken konular var. Bu konularda sivil toplum örgütlerine düşen görevler de var. Kreşlerin, bakım evlerinin hepsinin planlamalarını yapıyoruz. Belki de İstanbul’da tek olacak Engelsiz Park Projesi’yle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sizlerin derdi bizim derdimiz. Biz bu şehirde yaşayan tüm paydaşların derdi ile dertlenmek durumundayız. Bunu başarabilirsek bize verilen görevi tam olarak yapmış oluruz. O yüzden ben tekrar tekrar burada sizleri ağırlamaktan duyduğum mutluluğu paylaşmak istiyorum.” şeklinde konuştu. Başkan Yılmaz, misafirleri ile tek tek sohbet ederek çeşitli ikramlarda bulundu.

Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01
Günün Karikatürü Tümü