MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ahmet Refik Bek'e karşılık verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ahmet Refik Bek’in yerel gazeteye vermiş olduğu beyanata karşılık verdi.

Yalçın, şunları söyledi:

İP’in Silivri İlçe Başkanı Refik Bek bir gazeteye röportaj vermiş, yine üstüne vazife olmayan söz ve söylemlerde bulunmuş.

MHP’den kopmalar olduğunu, kopanların da İP tarafına geçtiğini ifade etmiş. Bunu söylerken de “yüzde 80’i bize geliyor” demiş. Martavalı bırak Sayın Refik Bek! Senin siyasi ederin ne ki sen Milliyetçi Hareket Partisi'ne gömlek biçiyorsun, “Oradan kayan bize geliyor” diyebiliyorsun. Sen önce MHP'ye gömlek biçeceğine, partinin giydiği ihanet elbisesinin hesabını ver.

Sizin işbirliğine tutuştuğunuz siyasi odakların kimler olduğuna cümle âlem şahit. “Milliyetçi muhafazakar, demokrat, Atatürkçü laik bir yapımız var.” diyerek bu ayıbınızı örtemezsiniz. Siz Türk milletinin en hassas olduğu değer ve inançları istismar ederek siyasi puan peşine düşen zavallılarsınız. MHP camiasına fitne saçma çabalarınızın farkındayız. İnancı düşük, kişisel menfaatleri yüksek fosil takımına bakıp genel bir algı oluşturmaya çalışmak, sizin gibilerin işi.

Gözden kaçırmayın

Yılmaz: Çatışma dilini bu birlik çatısına sokmayalım Yılmaz: Çatışma dilini bu birlik çatısına sokmayalım

“2008 yılında siyaseti noktaladım ve kenara çekildim” diyorsun ama günün şartlarına göre renkten renge girmeyi, daldan dala konmayı marifet sayıyorsun. Son olarak sana tavsiyemiz, röportajdaki sözlerinden anlaşıldığı gibi işbirliği yaptığınız siyasi partilerin yerel aktörleriyle cambaza bak oynayıp, onların siyasi kariyerlerine kafa patlatmanız yönündedir.

Milliyetçi Hareket Partisi

Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın