banner670

banner669

banner751

Yılmaz: Denizlerimizi korumak ortak sorumluluğumuzdur

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Denizcilik ve Kabotaj dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner675
Gündem 30.06.2021, 20:37
Yılmaz: Denizlerimizi korumak ortak sorumluluğumuzdur
banner614
banner636

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kabotaj Kanunu’nun 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe girmesiyle birlikte denizlerimizden göllere, akarsularımızdan koylara kadar tüm kara sularımız bağımsızlığını kazanmış, limanlarımız arasında yük ve yolcu taşıma hakkımız ise yasal boyutlarda temellendirilmiştir. Kabotaj Kanunu aynı zamanda ulaşım, taşımacılık, turizm ve balıkçılık gibi sektörlerde ilerlemenin önünü açarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlamıştır.

Kabotaj Bayramı’nı bu yıl Marmara Denizi’nde yaşanan deniz salyası felaketinin gölgesinde buruk ve mahcup bir şekilde karşılıyoruz. Denizlerimizi korumak, bizden sonraki nesillere sağlıklı ve temiz bir şekilde bırakmak hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve az zamanda başarmalıyız.’ sözünden hareketle; üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin sahip olduğu bu güçlü potansiyelin iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve dünya denizciliğinde hak ettiği yeri bir an önce alabilmesi en büyük dileğimizdir.  

Marmara Denizi’ne 42 kilometre kıyısı bulunan Silivri, denizcilik sektörü bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ticaret, turizm, ulaşım ve balıkçılık gibi alanlarda büyük bir potansiyele sahip olduğunu bildiğimiz ilçemizin bu özelliklerini fırsata çevirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Mavi Vatan’ın bağımsızlığı için mücadele eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

banner755
Yorumlar (0)
banner738
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:18
Günün Karikatürü Tümü