Maxicells tarafından Silivri Kavaklı’daki yapılacak olan kan ürünleri fabrikasının temeli törenle atıldı. Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Silivri Kaymakamı Tolga Toğan ve Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yanı sıra bürokratlar, muharlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, burada Bakan Varank ve Vali Yerlikaya’nın karşısında yaptığı konuşmada; bölgenin daha önce eğitim, spor ve idari tesis alanı olduğunu hatırlatarak; bu tesislerin yapımı için yüklenici firmadan talep etti.

Yılmaz; konuşmasında şunları söyledi:

Bu yatırımın benim ilçemde Silivri’de yapılmasından duyduğum mutluluğu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Silivri’de Kavaklı Mahallemizde yapılacak olan bu yatırımla ilgili çok çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ve çalışma arkadaşlarına, hükümetimize huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Biz bu yatırımın son derece stratejik ve geç kalınmış br yatırım olduğunu ifade ettik. Bölgenin seçiminin tartışılabileceğini ama bu yatırımın tartışılamayacağını ifade ettik. Bu yatırımın Silivri’ye istihdam da sağlayacağını her yerde ifade ettik.

Sayın Bakanım, sözlerimi bitirirken zat-ı âlinize küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyorum hoş görünüze sığınarak. Bu bölge, bu alan imar planlarında fonksiyon değişikliği yapılarak bu tesis olarak inşa edilmek üzere plan değişikliği yapıldı. Daha önce eğitim alanı, spor alanı ve idari tesis alanı olarak planlanmıştı. Bir bölümünde hali hazırda spor alanları, belediyemizin idari depoları ve eğitim alanı olarak da devam etmekteydi. Ben bu süreçte bu yatırım cumhuriyetin yüzüncü yılına doğru hızla devam ederken Silivrimiz’in özellikle de Kavaklı’da yaşayan mahallemiz sakinlerinin spor alanlarının, eğitim alanlarının ve idari tesis alanlarını da hızla yapılarak burada oluşacak bir mağduriyetin de giderilmesini yüklenici firmadan talep ediyorum.

Zafer Partisi’ne yeni katılımlar Zafer Partisi’ne yeni katılımlar