Silivri Belediye Başkano Volkan Yılmaz, SİBESO Genel Kurulu'na katıldı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın'la birlikte Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın (SİBESO) Mega Saray Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. 

Gözden kaçırmayın

Değirmenci: Balıkçı barınakları kaçak değildi Değirmenci: Balıkçı barınakları kaçak değildi

“AHİ EVRAN’IN EMANETİNİ TAŞIYORSUNUZ”

Birlik ve beraberliğe dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Türk Milleti onlarca devlet kurmuş, devlet geleneğini en iyi bilen toplumlardan, milletlerden birisidir. Türk devletlerinin binlerce yıl önce bile Anadolu’da kurmuş olduğu sivil toplum örgütleri var. Bunlardan en önemlisi Anadolu’da esnafı, sanatkârı, dayanışmayı, yardımlaşmayı, birliği, kardeşliği önceleyen ve bu şekilde kurulmuş olan Ahi Evran Teşkilatı. İşte bu gün sizler o teşkilatın, Ahi Evran’ın devamısınız. Onun emanetini taşıyanlarsınız.” dedi.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Konuşmasında, “Silivri Belediyesi olarak her zaman esnafımızın, sanatkârımızın yanında oldum, olmaya devam edeceğim.” diyen Başkan Yılmaz, “Esnaf Odamızın yapmış oluğu çalışmalarda, etkinliklerde teknik, lojistik her türlü desteğimizin sizlerle olacağını, sizlerin bu ilçenin can damarı olduğunu, aynı zamanda bir ticaret hane, meslek erbabı olmaktan öte o mahallenin, semtin, ilçenin gözü kulağı olduğunuzu biliyoruz. Bir mahallede, sokakta, bir sokak hayvanı aç kalsa o mahallenin esnafı koşuyor. Mahallede yardıma ihtiyacı olan fakirin, garibin, gurebanın, yetimin yardımına esnafımız, sanatkârımız koşuyor. Burada yapılan kongrenin bir kez daha hayırlara vesile olmasını dilerken, Esnaf Odamızın kurucu başkanı merhum Remzi Tezyapar beyden bu güne kadar Esnaf ve Sanatkârlar Odamıza emeği geçmiş herkese şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.