Down Futsal Dünya Şampiyonası'nda 3. olan ve aralarında Silivrili sporcu Volkan Yavuzaslan’ın da yer aldığı özel sporcular coşkuyla karşılandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği Özel Sporcular Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Peru'nun Lima şehrinde düzenlenen Down Futsal Dünya Şampiyonası'ndaki üçüncülük maçında Portekiz'i 5-1 yendi.

2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları'nda 6-0'la geçtiği rakibini yine farklı mağlup eden milliler, ilk kez katıldığı dünya şampiyonasında üçüncü olmayı başardı.

Büyük başarı elde eden özel sporcular, Bogota’dan havalanan uçakla saat 15.30’da İstanbul Havalimanı’na ulaştı. Dünya üçüncüsü olarak yurda dönen milli sporcular, havalimanı çalışanları tarafından alkışlarla karşılandı.

SİLİVRİLİ ÖZEL SPORCU 

Silivrili özel sporcu Volkan Yavuzaslan’ın da milli takım kalecisi olarak aralarında yer aldığı milli sporcuları havalimanında karşılayanlar arasında Silivri Belediyesi Spor Koordinatörü Dr. Ahmet Uslu, Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Bünyamin Kurt ve Özel Eğitim Öğretmeni Can Dağaşan da yer aldı.

Gözden kaçırmayın

Erkekler de İstanbul şampiyonu oldu Erkekler de İstanbul şampiyonu oldu