banner670

banner669

Silivri Cem Evi yükseliyor

CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi’nin Aşure Günü programına katıldı.

banner675
Toplum 26.10.2015, 20:09 26.10.2015, 20:18
Silivri Cem Evi yükseliyor
banner614
banner636
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi tarafından düzenlenen Aşure Günü programına katıldı. Silivri Cem Evi’nin inşaatının devamı konusunda müjde veren Başkan Işıklar, bağışçıların da desteği ile inşaatın kısa sürede tamamlanacağını, Nisan ayında cem evini hizmete açmayı hedeflediklerini dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin Altay, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ve İlçe Yönetimi ile CHP Silivri Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı programda konuklara aşure ikram edildi.


IŞIKLAR: “NİSAN AYINDA CEM EVİMİZ TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, programda gerçekleştirdiği konuşmasında; “Bu binanın hep beraber, el birliği ile yapıldığını söylemek benim bir borcum. Vakıf Başkanı Rıza Bey, yönetim kurulu arkadaşları ve sizlerin yaptığı destekle bu güzel projemiz hayata geçecek. Silivri’nin en büyük binalarından biri olacak, 5000 m2 bir binamız olacak. Bir cem evimiz olacak. Burada çocuklarımıza eğitim vereceğiz. Burası, ötekileştiren, düşmanlaştıran anlayışa karşı, barışın, el ele verdiğimiz her türlü beraberliğimizi paylaşacağımız bir buluşma noktası haline gelecek. Nisan ayına kadar tamamlanacak inşaat ve çevre düzeniyle beraber bize yakışan Silivri’ye yakışan bir cem evine kavuşmuş olacağız. Ben emeği geçen bütün canlara teşekkür ediyorum” dedi.


ALTAY: “BİZ CEM EVLERİNİ İBADETHANE STATÜSÜNDE KABUL EDİYORUZ”

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin Altay ise şunları söyledi; “Silivri’de büyük bir cem evimiz olacak inşallah, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Biz cem evlerini ibadethane statüsünde kabul ediyoruz, bütün belediyelerimiz meclislerinde bu kararı aldı. İnşallah 1 Kasım’dan sonra cem evlerimizi ibadet hane statüsünde yasal olarak kanun çıkarmak suretiyle sağlayacağız. Nasıl camiye, okula, kışlaya siyaset sokmamamız gerekiyorsa, cem evi de cami de birdir, aynıdır. Onun için buralarda sizlere politika yapmak istemiyorum. Ülkenin içinde bulunduğu durumu en iyi bilenlerdensiniz. Türkiye üzerinde emelleri olan dış güçlerin ve onların ortaklarının, ülke kalkınmasını engellemeye çalışan ayrıştırmalarına karşı çok dikkatli ve çok temkinli olmamız gerekiyor.” 
banner765
banner758
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29
Günün Karikatürü Tümü