banner670

banner669

Güraslan: Yeni projeler hayata geçirilmeden stat yıkılmamalı

Silivrispor Kulübü Başkanı Taylan Güraslan liglerin başlamasına az bir zaman kala yazılı basın açıklaması yaptı.

banner675
Spor 23.05.2020, 09:30
Güraslan: Yeni projeler hayata geçirilmeden stat yıkılmamalı
banner614
banner636

Tüm dünyayı saran coronavirüs nedeni ile ara verilen ligler 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü başlayacak. Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Güraslan, liglerin başlaması öncesinde yaptığı açıklamada; Silivri Stadı’nın yıkılması ile ilgili planlamanın ilçede zaten çok kısıtlı olan spor yapabilme imkanlarını daha da geriye götüreceğini söyledi.

Güraslan, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Silivri'nin veya Silivrispor'un liglerle ilgili bir sorunu yok. Federasyonumuzun belirlediği tarihlerde biz gerekli çalışmalarımızı yapar ve takvime uyarız. Ancak Silivri'nin futbol camiasını bekleyen en büyük tehlike idmanlarını ve resmi lig maçlarını oynayacak bir statlarının ve tesislerinin olmayışıdır ve acil çözüm getirilmesi gereken konu da budur.

SİLİVRİ STADI’NI İLÇEDEKİ TÜM KULÜPLER KULLANIYOR

Silivri'de mevcutta var olan Silivri Stadı'nı ilçemizdeki tüm kulüpler kullanmaktadır. Silivrispor olarak belirlediğimiz saatlerin haricinde gerek altyapı takımları gerekse de alt liglerde mücadele eden ilçemiz takımları stadımızı kullanmaktadır. Örneklendirecek olursak Silivrispor saat 15.00'da yaptığı idmanın hemen ardından Silivri Stadı'nı Alibeyspor altyapı takımları devralıyor. Alibeyspor altyapılarının peşinden ise Alibeyspor Kadın Futbol takımı sahayı A takım ile yarı yarıya kullanıyor. Alibeyspor sahadan çıktığında ise ilçemizin bir başka değerli takımı idmanlarına başlıyor ve son idmanın bitiş saatleri genellikle gece saat 24.00'a kadar sürüyor. Bu durum tüm hafta boyunca böyle devam ediyor.

İLÇENİN TEK RESMİ STADININ YIKILMASI 500 GENCİ SOKAĞA SALMAK OLUR

Silivrispor'un iç sahada maçı oynadığı zamanda ise o gün ilçe stadına maç verilmiyor ve var olan tüm maçlar bölge sahalarına veriliyor. Silivrispor deplasman olduğunda ise Silivri Stadı'nda en az 4 maç oynanıyor. Hal böyle olunca bu yükün azaltılması beklenir ilgili makamlardan. Silivrispor dahil olmak üzere yaklaşık 500'ün üzerinde Silivrili genç Silivri Stadı'nı kullanıyor. Yeni bir tesis yapılmadan Silivri Stadı'nı yıkmak demek bu 500'ü aşkın gencin kontrolünü sağlayamayız. Yeni bir tesis yapılmadan ilçenin tek resmi stadının yıkılması bu 500 genci sokaklara salmak olur. Yıllarca verilen emekler de boşa gider.

GENÇLER KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN SADECE SPOR YAPMAKLA KURTULABİLİR

Biz yönetim olarak yapmamız gereken şey gençlerimizin sportif geleceğini hazırlamaktır. İşte tam burada bu konularla ilgili de projelerimiz var. Sokaklardan kurtardığımız bir genç hem bizim hem de o gencin geleceğini kurtaracaktır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan sadece yapacakları sportif faaliyetlerle kurtarabiliriz. Sokaklardan söküp alabildiğimiz her genç bir aile kurtaracaktır. Önce proje gençlerin ve geleceğimizin geleceği için, yarınlarımızı emanet etmeyi planladığımız çocuklarımızın bugününü hep birlikte kurtaralım.

YENİ PROJELER HAYATA GEÇİRİLMEDEN STAT YIKILMAMALI

Yeni projeler hayata geçirilmeden stat yıkılmamalı. Bu şekilde bir davranışla kaybedeceğimiz çok şey var. Öncelikle yeni stat yapılana kadar ki zamanı kaybederiz ki bu çok önemlidir. Her an değerlidir ve gençler için bir dakikanın bile önemi büyük. Zaten mevcut sistemde yeterli gelmeyen tesislerimizin yıkımı ilçenin sportif geleceğine vurulacak en büyük darbe olacaktır buna asla izin vermemeliyiz.

BAŞKA İLÇELERDEKİ STATLARA GIPTAYLA BAKIYORUZ

Burada konu ne Silivrispor'dur ne de bir başka kulüp. Gerçek konu Silivri'nin, Silivri'ye yakışır tesislerinin olmayışıdır. Müjdat Gürsu Tesislerinin yetersizliğine mahkûm edilmesin kulüplerimiz. Silivri'ye yakışır bir stat ve sportif tesisler marka değerimizi arttırır. Yıllarca gittiğimiz deplasmanlarda oynadığımız statlara gıpta ile bakar oluyoruz. İmreniyoruz yapılan tesislere ve tesisleşmelere. Ve bizler inancımızı diri tutuyoruz her zaman Silivri hak ettiğini alacak diye” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)
banner738
27
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13
Günün Karikatürü Tümü