banner670

banner669

Bek: Teker Silivrispor'un tarihini öğrensin

Silivrispor eski Başkanı Refik Bek, Cenk Teker'in öncelikle kulübün tarihini öğrenmesi gerektiğini söyledi.

banner675
Spor 26.06.2019, 08:19 26.06.2019, 11:29
Bek: Teker Silivrispor'un tarihini öğrensin
banner614
banner636

Silivrispor Kulübü eski başkanlarından Ahmet Refik Bek, başkan adayı Cenk Teker'in basın toplantısında söyledikleri karşısında yazılı bir açıklama yaptı. 

Bek, Silivrispor'u yeterinde tanımadığını belirttiği Teker'in öncelikle kulübün tarihini öğrenmesi gerektiğini söyledi.

A. Refik Bek'in yazılı açıklaması şu şekilde:

Hafta sonu yapılacak olan Silivrispor kongresi öncesi başkan adaylarından Cenk Teker'in yaptığı basın toplantısını izledim. Projeler ve hedefler açısından kulağa hoş gelen söylemler vardı. Fakat kulüp başkanlığına aday olan bir kardeşimizin Silivrispor tarihinden bihaber olması çok düşündürücü geldi bana.

AKADEMİSYENE YAKIŞMADI

Akademisyen kimliğini de gündeme getiren Cenk Teker kendisine sorulan bir soru üzerine “2009 yılında kardeşim Serdar Teker kulübün anahtarını kaymakamlıktan aldı” cümlesini kurdu. Akademisyen olduğunu iddia eden Sayın Teker belli ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş.

BİR KENARA NOT EDİN SAYIN TEKER

2008-2009 sezonunda Silivrispor’u arkadaşlarımla yönetiyorduk. 2009 yerel seçimleri sonrası yerel yönetim de değişiklik olunca, yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte yeni Başkanın istediği bir yönetimle yola devam etmesi adına görev süremizin dolmasına 2 sene varken olağanüstü kongre kararı aldık.

Bu süreçte yönetim kurulu üyesi bir kardeşimiz başkanlığa aday olmak istedi. Kendisine “ bunun şık olmayacağını, Başkanın kendi ekiyle Silivrispor’u yönetmesinin kulüp menfaatleri gereği doğru olacağını “ söyledim. Sağ olsun kardeşimiz beni kırmadı ve aday olmadı.

O sırada kamuoyunda bir kaç kişinin ismi dolaşıyordu. Bir gün iş yerime Mutlu Memiş ziyaretime geldi. ‘ Başkanım biz genç bir ekiple kulüp yönetimine talip olmak istiyoruz ‘ dedi. Kendilerine ‘ Hayırlı olsun’ dedim ve tebrik ettim.

Daha sonrada olağanüstü kongre günü Serdal Teker başkanlığında genç yönetim tek listeyle seçime girdi ve seçildiler. Yani biz Silivrisporun anahtarını 2009’da kaymakamlığa teslim etmedik, Serdar Teker de anahtarı kaymakamlıktan almadı. Kongreyle geldik, kongreyle de görevi devrettik.

HEDEFLERİNİZ BENİ MUTLU ETTİ

Silivrisporun Başkanlığına aday olan Cenk Teker kardeşimizin hedefleri bizleri mutlu etti. Ancak Sayın Teker biraz Silivrispor tarihini araştırıp öğrenseydi, 2008 yılında Yönetimimiz göreve seçildikten sonra futbol dışında, Voleybol, basketbol, yelken ve su sporları, Tekwando ve Engelliler şubelerinin kurulduğunu , bunlarla ilgili yaz okulları açıldığını öğrenecekti. Yani biz 2009’da olağanüstü kongreyle Silivrispor yönetimini Kardeşi Serdal Teker’e devrederken futbol ve halkoyunları branşları dahil, Silivrispor’un 7 dalda Şubesi bulunuyordu.

HAYIRLI OLSUN

Silivrispor kongresi öncesi Cenk Teker ve ekibiyle birlikte kongrede aday olacak herkese başarılar diliyorum. Silivri ve Silivrispor hepimizin. Her zaman Silivrispor için, seçilecek olan yönetime destek olup, kulübümüzün başarılı olması adına katkı sunacağız. Kongremiz Silivri’mize ve Silivrisporumuz’a şimdiden hayırlı olsun.

Yorumlar (0)
banner738
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:10
İkindi 17:10
Akşam 20:46
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü