banner670

banner669

Tuğlu: Mumcu'nun değerini daha çok anlıyoruz

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 22. yılı sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı.

banner675
Siyaset 22.01.2015, 13:17
Tuğlu: Mumcu'nun değerini daha çok anlıyoruz
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 22. yılı sebebiyle yayımladığı anma mesajında, “Cumhuriyet şehidimiz Uğur Mumcu’nun katledilişini üstlenen aşırı dinci örgüt üyelerinin serbest bırakılmış olması, onun hatırasını kirletmekte ve binlerce aydınımızı tehlikeye atmaktadır” dedi.

Tuğlu'nun yazılı açıklaması şu şekilde:

“Bağımsızlık, Mustafa Kemal'den armağandı bize. Emperyalizmin ahtapot kollarına teslim edilen ülkemizin bağımsızlığı için kan döktük sokaklara.Mezar taşlarımıza basa basa, devleti yönetenler, gizli emirlerle, başlarımızı ezmek, kanlarımızı emmek istediler. Amerikan üsleri kaldırılsın dedik, sokak ortasında sorgusuz sualsiz vurdular. Yirmi iki yaşlarındaydık öldürüldüğümüzde ey halkım, unutma bizi.” böyle seslenmişti Demokrasi şehidimiz Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu bize katledilmeden önce.

Onun bu seslenişinde bugün neler söylediğini şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Onun niçin katledildiğini bugün çok daha iyi anlıyoruz. Tıpkı Uğur Mumcu gibi, hayatlarını ülkemizin bağımsızlığına adamış, Atatürkçü, ilerici, çağdaş, laik insanlar; Şükrü Demirkürek, Turan Dursun, Onat Kutlar, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Bahriye Üçok, Mustafa Yücel Özbilgin, Prof. Dr. Muammer Aksoy, Necip Hablemitoğlu, Mustafa Fehmi Kubilay ve 2 Temmuzda Madımak’ta yanan nice aydınlarımız katledildi. Tüm bu aydınlarımız Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olmuştur. Uğur Mumcu’nun değerini her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

banner765
Mevcut iktidar aydın fikirleri zindana atarken Uğur Mumcu’nun katledilişini üstlenen aşırı dinci örgüt üyelerini serbest bırakmakta, onun hatırasını kirletmekte ve binlerce aydınımızı yine tehlikeye atmaktadır.

Düşünenlerin öldürülmemesi, öldürülenlerin hiç unutulmaması dileğiyle, aydın kimliği, demokratik duruşu ve ilkeli yaşamıyla gelecek kuşaklara örnek olmayı sürdüren Uğur Mumcu`yu katledişinin 22. yılında saygı ve özlemle anıyorum.

PARTİ BİNASINDA ANMA TOPLANTISI

CHP Silivri İlçe Örgütü, Uğur Mumcu'nın aramızdan ayrılışının 22. yılı sebebiyle 23 Ocak 2015 Cuma akşamı saat 19:00'da ilçe binasında bütün partililere ve vatandaşlara açık olacak şekilde anma toplantısı düzenleyecek.

 

banner758
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü