banner670

banner669

banner751

Konutlar bölgesi alt geçidindeki trafik sorunu çözülüyor

AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Konutlar bölgesine giden alt geçitteki trafik sıkışıklığı sorununun çözüme kavuşturulması için çalışmaların başladığını söyledi.

banner675
Siyaset 19.02.2018, 19:17 19.02.2018, 19:31
Konutlar bölgesi alt geçidindeki trafik sorunu çözülüyor
banner614
banner636

AK Parti Silivri ilçe yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri, Silivri 5. Bölge Yol Bakım Şefi Mehmet Salih Mazlum ve ekip arkadaşlarıyla alt geçit bölgesine giden Kutlu, uygulama projesi konusunda fizibilite çalışması yaptı. Kutlu, sorunu çözecek olan kavşak projesinin 10 gün içerisindede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü ve Karayolları işbirliğiyle hayata geçirileceğini duyurdu.

KUTLU: KAVŞAK PROJESİYLE SİLİVRİ'DE TRAFİK NEFES ALACAK

Konutlar Bölgesi’nin yoğunluğuna dikkat çeken Rıfat Kutlu, "yaklaşık 10 gün içinde burada artık kazı çalışmalarına başlayacağız. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyemizin aldığı karar çerçevesinde Karayollarından da alınan izinler noktasında bundan sonra Belediye Konutları alt geçidini Angora Hotel'in hemen sağından Silivri güneyine yol vermek ve Belediye Konutlarına merkezden geçişi de sadece alt geçitten olmak suretiyle oradaki yolun trafik yoğunun hafifleştirilmesi projesi hayata geçirilecek. Bu projeye Büyükşehir Belediyemiz inşallah bir haftalık zaman diliminde başlayacak. Bu projeyi hayata geçirdiğimizde bölgenin yoğunlaşan nüfus oranına binaen söylüyorum buradaki trafik yoğunluğunu an azından 6-7 yıllık zaman dilimi için atlatmış olacağız. Bu vesile ile ben bu hizmetin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediyesi'ne, Karayolları Genel Müdürlüğüne destekleri olursa tabi ki Silivri Belediyesi'ne de teşekkür ediyorum. Şu anda yol bakım ekibimiz cezaevi önündeki kavşak düzenleme çalışmasını gerçekleştiriyor. Oradaki çalışma bittiğinde arkadaşlar buradaki çalışmaları başlatacaklar. Şu anda canlı canlı şahitlik ettiğimiz trafik yoğunluğunu tek yöne düşürerek buradaki problemi ortadan kaldırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Atilla 3 yıl önce
Planı ve uygulamayı geçici değil kalıcı düşün rıfat kutlu e 5 yükseltilip viyadük yapılmadan silüetinin trafiği çözülmez
banner738
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 23 Temmuz 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
Günün Karikatürü Tümü