banner670

banner669

banner741

Koçoğlu: Gençlerle hareket edeceğiz

Kongre sürecine giren CHP'de Mümün Koçoğlu ilçe başkanlığı adaylığını açıkladı.

banner675
Siyaset 23.10.2019, 09:42 24.10.2019, 22:39
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı yarışında Mümün Koçoğlu, adaylığını açıkladı.

CHP Silivri ilçe binasında üyelerle bir araya gelen Koçoğlu "birlikte yolu inşallah tamamlayacağız" dedi.

Mümün Koçoğlu'nun konuşması özetle şu şekilde:

Gençlerle birlikte, onlara yetki vererek yola devam edeceklerini söyleyen Koçoğlu, "23 Ocak 1979 tarihinde Silivri’de doğdum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Silivri’de tamamladıktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandım. 2000 yılında mezun oldum. Hemen ardından askerlik görevimi yerine getirdim. 2002 yılında eğitimimin devamı için İngiltere’ye gittim. 2,5 yıl İngiltere’de uluslararası ticaret ve yönetim konusunda eğitim aldım. 2005 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptım. Aynı yıl Fırat Plastik Kauçuk San. A.Ş.’de İhracat Bölge Müdürü olarak göreve başladım. 2008 yılında kendi isteğimle ayrıldım, şirketimi kurup ticari faaliyetlerimi yürütmeye başladım. 2011 yılında Mali Müşavir oldum. S.M. Mali Müşavir olarak büromda hizmet vermekteyim. 2009 yerel seçimlerinde partimizden meclis üyesi aday adayı olarak başladığım aktif siyasi hayatımda, 2010 yılından sonra ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe saymanlığı, ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 17 Mart 2012 yılında iki adayla girilen CHP Silivri İlçe Kongresinde CHP Silivri ilçe Başkanlığına aday oldum. 2012 yılında ilçe kongresinde yönetime aday olan arkadaşlarımızla beraber 2014 yerel seçimlerinde parti içinde üyelerimizle yapılan temayül yoklamasına girdik ve örgütümüzün desteği ile şahsımın liste başı olarak çıktığı seçimden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi meclis üyesi olarak görevimi icra ettim. Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım.

“ASKERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM”

Değerli arkadaşlarım, partimiz ile yapmak istediklerimize bu konudaki düşüncelerimize geçmeden önce, devlet geleneğimizin en önemli temsilcileri, yurdumuzun en büyük güvencesi ordumuza Suriye’deki harekatta başarılar dilerken, mücadelelerinin ülkemize ve bölge barışına katkı sağlamasını yürekten temenni ederim. Ayrıca, çarpışmalar esnasında yaşamını yitiren Mehmetçiklerimize Allah’ tan rahmet, sonsuz yaşamlarında huzur ve mağfiret diliyorum…

Sevgili arkadaşlarım, partimizin önceden gelen inancını ve omurgasını bozmadan, daha da zenginleşmesini sağlayarak, siyasi üretimini çok daha genişleterek, parti içi işleyiş ve demokrasi taleplerini büyüterek hizmet etmek, genel prensibimiz olacaktır. Ayrımsız, yabancısız… Biri ve diğeri diye bahsedilmeyen… Birbirini değerli ve önemli kılan bir yaklaşımı hayati sayacağız. Cumhuriyet Halk Partisini evi bilen, ocağı sayan herkesi sevgiyle kucaklayacağız. Bütün üyelerimizin eşit görev alma, sorumluluk üstlenme konusundaki hassasiyetimizi ortaya koymak adına, önseçim ve seçimli demokrasiyi, eğer bizlere görev verirseniz, hizmet süremiz boyunca cesaretle savunacağız… Gençlerin performansı, kadınların zerafeti, üretimi, yoldaşlarımızın gayreti eksilmeyen umudumuz olacaktır. Severek… Överek…Yücelterek…  Herkesin birbirini taşıyacağı, yorulmadan hedefe ulaşacağımız, özenli, kıymetli yol arkadaşlığı güvencemizdir.

“ÖNERİLERİNİZ HER ZAMAN PUSULAMUZ OLACAKTIR”

Kıymetli arkadaşlarım ‘kökleri derinde olmayan, asla göklere ulaşamaz…’ Silivri İlçe örgütünün geçmişi gururumuz, partimize önemli hizmetler yapmış büyüklerimiz övüncümüz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk değişmez rehberimiz ve liderimiz olmaya devam edecektir. Sizlerin öneri, eleştiri, fikri katkıları bize her zaman doğru yolu gösteren pusulamız olacaktır. Ülkemizde özlenen ve beklenen aydınlık geleceğin inşası adına durmadan, yorulmadan çalışıp bu konuda irademizi ortaya koyacağız. Güzel ilçemin, partimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini sağlamaya, birbirimize sımsıkı tutunarak, gönülden sarılarak, aynı yolda yürümesini bilebildiğimizi, bunu başarabileceğimizi, bu fotoğrafı partimizden verebileceğimizi göstermenin kıymetli olduğunu düşünüyoruz.

Artık konuşmamın sonuna doğru yaklaşırken bir kez daha gençlerimize dönmek istiyorum; çok kıymetli genç arkadaşlarım… Sizlerin görev alma, ilçemin ve ülkemin geleceğine katkı sunma talepleriniz, bizim yönetimimizde emin olun hiçbir zaman karşılıksız kalmayacaktır. Yapacak işi, söyleyecek sözü, yürüyecek yolu olan gençler, hadi, durmayın, yola çıkıyoruz… Gelin yoldaşımız olun, gelin yokuşları aşalım, kalbimiz ve partimiz siz değerli gençlerimize ardına kadar açık. Gelin özlediğiniz geleceği, hedeflediğiniz ülküleri, istediğiniz kardeşliği ve beraberliği el birliği ile gerçekleştirelim. Gözlerinizden öpüyor, sizleri birlikte siyaset yapmaya davet ediyoruz.  Bilmelisiniz ki; tüm bunları siyaset yapar. Siyasetinde en güzelini Cumhuriyet Halk Partisi yapar.

Kıymetli arkadaşlarım… Değerli yoldaşlarım… Pamuktan iplik, iplikten kumaş, kumaştan da bilirsiniz ki elbise meydana gelir. Biz bu tarlanın pamuğundan yapılan elbiseyi sırtımıza giydik ve Büyük Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği altı oklu rozeti yakamıza taktık, heyecanla yürümeye başladık. Şimdi hepinize içtenlikle soruyorum: Kalpleri yormadan, yüzleri soldurmadan, sevgiyle, hoşgörüyle yürüyeceğimiz bu yolda benimle yürümeye var mısınız? Bende şahsıma gösterdiğiniz ilgi, verdiğiniz destek ile Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu huzurlarınızda açıklıyorum. Diyoruz ki; Her şey birlikte, her şey sizlerle güzel” 

"KİMSENİN ADAYI DEĞİLİM"

Yoğun bir katılımla adaylığını açıklayan Koçoğlu, kendisini tanıtarak; "Kamuoyunda bir takım söylentiler var. Ben kimsenin adayı değilim. 2 aydır dolaşıyorum. Hiç kimseyi arkama alarak bugün karşınızda değilim. Hiç sponsorum yok benim. Önce kendime, sonra yönetim kurulu arkadaşlarımıza, sonra sizlere emanetiz. Sizlere güveniyoruz" şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
banner738
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:10
İkindi 17:10
Akşam 20:46
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü