banner670

banner669

banner751

Göçengil: Uğur Mumcu'yu saygı ve özlemle anıyoruz

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 25. yılı sebebiyle bir anma mesajı yayımladı.

banner675
Siyaset 24.01.2018, 13:53
Göçengil: Uğur Mumcu'yu saygı ve özlemle anıyoruz
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 25. yılı sebebiyle bir anma mesajı yayımladı.

Göçengil'in mesajı şu şekilde:

Adalet ve Demokrasi Şehidimiz Uğur Mumcu’nun katledilişinin üstünden 25 yıl geçti, Adalet ve Demokrasi şehitlerimizden Uğur Mumcu’nun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Adalet ve Demokrasi şehidimiz Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu bize katledilmeden önce “Bağımsızlık, Mustafa Kemal'den armağandı bize. Emperyalizmin ahtapot kollarına teslim edilen ülkemizin bağımsızlığı için kan döktük sokaklara. Mezar taşlarımıza basa basa, devleti yönetenler, gizli emirlerle, başlarımızı ezmek, kanlarımızı emmek istediler. Amerikan üsleri kaldırılsın dedik, sokak ortasında sorgusuz sualsiz vurdular. Yirmi iki yaşlarındaydık öldürüldüğümüzde ey halkım, unutma bizi” diyerek bizlere seslenmişti.

Uğur Mumcu’nun bu seslenişinde bugün neler söylediğini şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Onun niçin katledildiğini bugün çok daha iyi anlıyoruz. Tıpkı Uğur Mumcu gibi, hayatlarını ülkemizin bağımsızlığına adamış, Atatürkçü, ilerici, çağdaş, laik insanlar; Şükrü Demirkürek, Turan Dursun, Onat Kutlar, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Bahriye Üçok, Mustafa Yücel Özbilgin, Prof. Dr. Muammer Aksoy, Necip Hablemitoğlu, Mustafa Fehmi Kubilay ve 2 Temmuzda Madımak’ta yanan nice aydınlarımız katledildi. Tüm bu aydınlarımız Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olmuştur. Bizde isimlerini saydığımız Adalet ve Demokrasi şehitlerimiz gibi Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucuları olmaya devam edeceğiz. Uğur Mumcu ve diğer katledilen aydınlarımızın değerini her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Düşünenlerin öldürülmemesi, öldürülenlerin hiç unutulmaması arzusuyla, aydın kimliği, demokratik duruşu ve ilkeli yaşamıyla gelecek kuşaklara örnek olmayı sürdüren Uğur Mumcu`yu katledişinin 25. yılında saygı ve özlemle anıyorum.

Yorumlar (0)
banner738
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 23 Temmuz 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
Günün Karikatürü Tümü