banner670

banner669

banner741

Değirmenci: Yanlış adayla Silivri'yi teslim ettiler

Silivri eski Belediye Başkanı Selami Değirmenci seçim sonucunu değerlendirdi.

banner675
Siyaset 24.06.2019, 14:07 24.06.2019, 14:20
Değirmenci: Yanlış adayla Silivri'yi teslim ettiler
banner614
banner636

Silivri eski Belediye Başkanı Selami Değirmenci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimi sonucunu supersilivri.com için değerlendirdi.

Değirmenci şunları söyledi:

Türkiye’deki demokrasi açısından herkes beklenilen tepkiyi verdi parti ayırımı yapmadan. Bu sonuca katkıda bulunanlar arasında ben AK Partili de MHP’li de vatandaşlarımız olduğunu düşünüyorum. Haksızlığa uğrayan birine karşı bir sahiplenme duygusu oldu. Yoksa bu kadar fark olmazdı.

Silivri açısından değerlendirmek gerekirse eğer ki Silivri 31 Mart seçimine doğru bir adayla girmiş olsaydı belki yüzde 62 olmayacaktı ama yüzde 55’in de altında kalmazdı. Bunu herkes de biliyor. Bütün ilçelerdeki artışlara balarsak 2-3 puan civarında ama Silivri’de 20 puan civarında. O nedenle işte bu sonuç; hem Silivri hem de Çatalca ile ilgili ne kadar yanlış bir karar verildiğinin göstergesi oldu. Diğer yerlerdeki artışlardan çok farklı bir tablo çıktı ortaya. CHP Genel Merkezi bir de bu açıdan bakmalı diye düşünüyorum. Bu nedenle ne beni suçlamalarına gerek var, ne de başkalarını suçlamalarına gerek var. Silivri’yi bile bile teslim ettikleri açıkça görülüyor. Genel merkezin yanlış kararları neticesinde Silivri ve Çatalca’nın kaybedildiği çok aşikar.

Yorumlar (8)
Hüseyin Erol 2 yıl önce
Kendini temize çıkarmaya çalışma 2 dönem Silivri yi sattın şahsi hırslarınız için
D.Davut 2 yıl önce
Selami olmadasaydı yine CHP adayının oyu aynı olacaktı, Selami değirmenci'ye oy verenlerin büyük çoğunluğu dayatma adaya tepki olarak sandığa gitmeyecek seçmenlerdi. Bu oy neden kaçtı diye oturup düşünmek yerine, suçlamak acizliktir.
İsmail cihankar 2 yıl önce
Sen girmiş olmasaydın yani partini satmasaydin desen daha doğru olur bide yıllarca emek vermissin
Mert SAPMAZ 2 yıl önce
Sapla samanı karıştırmamak lazım. Çatalca’da oy bölecek bir başka aday yoktu. İki parti yarıştı ve biri kazandı. Silivri de ise durum bambaşka; seçimden 3-4 gün önce minimum %40 alacağını iddia eden, “bizi oy bölmekle suçluyorlar ama Silivri bizde birleşti birinci partiyiz CHP adayı 3. Sırada” diye algı yaratan ve 6700 oy alıp 2000 oyla Silivri’yi kaybettiren bir aday var. Kimse Ekrem İmamoğlu’nun başarısı üstünden algı yaratmaya çabalamasın. Sonuç ortada matematik yalan söylemez.
halil gider 2 yıl önce
dedikodulari alınan verilenleri bilmem, bir kere yapılan hata denir de, ikinci kez yapılana ne diyeceğimi ben de bilemedim. silivri ye 5 sene kaybettirmek yakışmadı.
Bayro 2 yıl önce
Selami değirmenci aday olmasaydı bile ışıkların alma ihtimali yoktu kimse değirmenciyi suçlamasın görünen köy kılavuz istemez
Halil Tabakoğlu 2 yıl önce
Silivri halkı doğru olanı yaptı CHP bin adayını başarısız bulduğu için tekrar seçmedi ama genel merkezin dayatmasına değilde Silivri halkının çoğunluğunun sesine kulak verselerdi ve CHP Merkezi halkın istediği adayı çıkartsaydı şu an Selami beyin dediği gibi % 50 bin üzerinde bir oy alarak CHP’li adayımız şu an başkanımızdı,genel merkezin hatasından dolayı bunu zahmetini sıkıntısınınSilivri halkı çekt çekmeye devam edecek
Mümin Tuğlu 2 yıl önce
Selami Bey girmeseydi Özcan Işık’lar seçim alırdı,düşüncesinde olan arkadaşlarımız.Yanlış düşünüyorsunuz.Selami beyin aldığı oy 6000 civarında.10 yıl başkanlık yapan Özcan Işık’lar,Ekrem İmamoğlu’ndan 14000 oy az aldı.Şimdi soruyorum.6000 oyu çıkardığınızda 7000 oy kalıyor.Bunun yarısını alsa yine seçilirdi.Özcan Işıklar’a sevgi besleyen arkadaşlar,bu gerçeği görmezden geliyorlar.Adaylık öncesinde sokağın nabzını tutanlar.Bir Allah’ın kulunun Özcan Işık’lar demediğini,ona oy vermeyeceğiz demediklerini görmezden geliyorlar.Ayakları yere basmayan,kibirinden geçilmeyen,burnu yere düşse alma zahmetine kim oy verecekti.Parti meclisi doğruyu gördü,onu aday yapmadı.Genel Başkanımız onda hangi kerameti gördü.Ben 35 yıldır Silivri ‘de politika yapan birisi olarak anlayamadım.Silivri seçmeni de anlayamadı.Gerekeni yaptı.Allahtan Ekrem İmamoğlu üzüntümüzü azalttı
banner738
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:10
İkindi 17:10
Akşam 20:46
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü