banner670

banner669

CHP'li Gençler: Aşağı bakmayacağız...

CHP Silivri Gençlik Örgütü tarafından Boğaziçi Üniversitesi olayları dolayısıyla yazılı bir açıklama yapıldı.

banner675
Siyaset 04.02.2021, 13:43
CHP'li Gençler: Aşağı bakmayacağız...
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Gençlik Örgütü, Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör değişikliği sonrasında yaşanan olaylarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Silivri İlçe Gençlik Örgütü imzasıyla paylaşılan açıklama şu şekilde:

“2 Ocak tarihinde AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan Melih Bulu’yu kabul etmeyen ve kayyum rektöre karşı haklarını savunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen polis ablukası kabul edilemez.

“Demokrat ve uzlaşmacı” kisvesiyle öğrencilerin karşısına çıkan AKP’li Boğaziçi Üniversitesi Rektörü, polisin üniversiteye girmesine, okul içinde öğrencileri gözaltına almasına hatta okulun içinde ve dışında polis ablukasına izin vermiştir. Bu durum açıkça gösteriyor ki, AKP’li Bulu Boğaziçi Üniversitesi’ni temsil edemez.

Yaşanan onlarca gözaltı, üniversitenin dışında sessiz bir şekilde yürüyen öğrencilere “aşağıya bak” diyerek saldıran polisler, sermaye iktidarının ülkenin dört bir noktasından başlattığı cadı avı ülkemizin aydınlık gençliğinin geleceğe dair söz söylemesinin önünü kesmek içindir.

İşte tam da bu yüzden AKP’nin üniversitelere dönük gerici, baskıcı ve piyasacı politikalarına karşı aşağı bakmayacağız! AKP Genel Başkanı ve ülkeyi yöneten zihniyet sanıyor ki gençler iktidarın baskısı ile yapılan haksızlığa, hukuksuzluğa başını önüne eğip susacak!

Gezi’de BOYUN EĞMEyenler, “ODTÜ Ayakta” diyerek DİRENenler, “FERMAN PADİŞAHINSA ÜNİVERSİTELER BİZİMDİR!” diyen gençler olarak aşağı bakmayacak muktedire boyun eğmeyeceğiz!

Üniversite öğrencilerinin üniversitenin içinde ya da dışında rektörü ve AKP’yi protesto etme hakkı vardır. Kapalı spor salonlarından AKP Kongreleri gerçekleştirilirken, pandemi bahane edilerek öğrencilere dönük yapılan saldırılar ve üniversitenin içine polis sokulması AKP’nin bu meseleden ne kadar korktuğunun göstergesidir.

Gözaltına alınan öğrenciler derhal serbest bırakılmalı, Boğaziçi Üniversitesi’ne dönük uygulanan polis ablukası kaldırılmalı, sorumlular hesap vermeleri, AKP’nin rektörü Melih Bulu ise ivedilikle istifasını vermelidir!

Bugün Boğaziçi Üniversitesi önünde buluşan ve “Kayyum Rektör İstemiyoruz” diyen binlerce öğrenci, Bulu gibi isimlerin keyfi bir atamayla rektörlük yapamayacağını tekrar gösterdi.

Şiddet ve göz altılarla yıldırmaya çalıştığınız gençliğin aklı, cesareti ve kararlılığı kapısına vurduğunuz kelepçeyi de sizleri de üniversitelerden söküp atacak!

Başkaldıracağız çünkü;
Çok iyi biliyoruz ki bu kavga hürriyet kavgası! Bu kavga cehlin yakıp yıktığı, talan ettiği memleketi ilim irfanla yeniden ayağa kaldıracak yurtseverlerin devrimcilerin kavgası! Bu kavga kahrolsun istibdat yaşasın CUMHURİYET diyenlerin kavgası!

Ve
Bu kavgayı elbet biz kazanacağız! Çünkü biz halkız, haklıyız KAZANACAĞIZ!”

Yorumlar (0)
15
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak 05:47
Güneş 07:12
Öğle 12:54
İkindi 15:56
Akşam 18:27
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü