banner670

banner669

CHP Ata'nın huzurunda

CHP Silivri, partinin 98. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

banner790
Siyaset 09.09.2021, 12:30 09.09.2021, 12:40
banner614
banner636

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü, partinin kuruluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nı ziyaret etti.

İlçe Başkanı Berker Esen, İBB ve Silivri belediye meclis üyeleriyle partililerden oluşlan heyet, anıta çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulundu ve hep birlikte İstiklal Marşı söylendi.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Kıymetli Hemşerilerim, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer,

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ile ikinci yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi onun işaret ettiği muasır medeniyeler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza atamızın manevi huzurunda bir kez daha söz veriyorum. Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir.

Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugünkü mirasçıları olarak manevi huzurunuzdayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 98'nci kuruluş yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Parti’mizin 98 yılında kimsesizlerin kimsesi cumhuriyetimizi çok yakında gelecek olan iktidarımızda demokrasi ile taçlandıracağımıza inancımız tam.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olan Kurucu Genel Başkanımız ve Ebedi Başkomutanımız Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarına, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yuttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Yorumlar (1)
Kurt 5 ay önce
Bayrağı ters tutmuşsunuz
1
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:45
Güneş 08:13
Öğle 13:22
İkindi 15:56
Akşam 18:20
Yatsı 19:43
Günün Karikatürü Tümü