Silivri Piri Mehmet Paşa İlkokulu, okul müdürü Harun Kazancı yönetiminde düzenlenen etkinliklerle ilçede göz dolduruyor. Özellikle önceki gün Fevzi Çakmak Caddesi'ne asılan renkli şemsiyeler caddeye farklı bir görünüm kazandırdı.

Piri Mehmet Paşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Nimet Kaya Özen ve Okulun özel eğitim sınıfı öğretmeni Birgül Mengüllüoğlu, Fevzi Çakmak Caddesi'nin bir bölümüne kendi imkanlarıyla renkli şemsiyeler asıp, cadde üzerindeki elektrik direkleri ağaç ve tabela direklerine engelli bireylere dikkat çekmek adına farkındalık oluşturdu.

Etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Piri Mehmet Paşa İlkolulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Birgül MengüllüoğluEngelli denilince insanlar hep vicdani noktaya bakıyor gibi, acıma gibi lütuf verme gibi bir davranışımız var. Halbuki bizler bu insanların ne kadar farkındayız, haklarına ne kadar önem veriyoruz biraz da ona dikkat çekmek adına gerçekleştirdiğimiz bir proje bu. Ulusal etkinlik kapsamında 'Bir Nefes de Sen Ver' adıyla başlattığımız bir yıl sürecek olan projemizi uyguluyoruz. Cadde üzerine küçük tabelalar yerleştirdik, insanlara engelli bireylerin hayatta var olduklarını, bizim birlikte yaşadığımızı ve bunu artık aşmamız gerektiğini göstermek için başlattığımız bir proje bu. Hiç kimseden yardım, bağış gibi şeyler talep etmiyoruz. Sadece insanlardan biraz daha duyarlılık ve biraz daha farkındalık bekliyoruz. Hiç birimiz aynı değiliz, farklıyız ama eşitiz ve hep birlikte rengarengiz” diye konuştu.

Piri Mehmet Paşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Nimet Kaya Özen de birkaç ay önce yapılan etkinliği anımsatarak “Biz burada, 'Bir Nefes de Sen Ver' projesi kapsamında insanlarda farkındalığı oluşturabilmek için balonlar aldık rehber öğretmenlerimiz ve özel eğitim öğretmenlerimizle birlikte esnafları ziyaret ettik. Farkındalık oluşturma adına sohbetler ettik. Bir nefes de siz verin diyerek balonları uzattık, balonları şişirdiler. O balonları da uçlarına küçük notlar asarak Silivri sahilinden gökyüzüne bıraktık” dedi.

Piri Mehmet Paşa İlkokulu'nun yürüttüğü "Bir Nefes de Sen Ver" projesi kapsamındaki etkinlikler Silivri halkı tarafından da ilgiyle takip ediliyor.