banner670

banner669

Köylü sizi sopayla kovalar

AK Partili Mevlüt Alkan'ın projesine Silivrili muhtarlar çok ilginç bir cevap verdi.

banner675
Polemik 10.12.2013, 12:57
Köylü sizi sopayla kovalar
banner614
banner636

Ak Parti’den Silivri’ye belediye başkan aday adayı olan Mevlüt Alkan ve meclis üyesi aday adayı Tarık Bilgin, dün Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Toplantının ilk dakikalarında gayet sakin Alkan’ı dinleyen muhtarlar, şok projeyi duyunca buz kesildi.

Saadet Partisi Eski Silivri İlçe Başkanı olan ve 2014 Yerel Seçimleri için AK Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıklayan Mevlüt Alkan muhtarlara organik tarım projesini açıkladı. Köylünün organik tarım yapacağını ve Silivri’ye de organik pazarlar kuracaklarını söyledi. Hatta bu ve buna benzer projeler için, aday olup belediye başkanı seçilmesi halinde muhtarlarla birlikte Tarım Bakanı’na gideceğinin de altını çizdi. ‘Organik tarım ve hobi bahçeleri benim projelerim. Ateşten gömlek giyip yola çıktık. Benim projelerim yapılırsa herkes kazacak. Adaylığımız netleşince bu konuları yine konuşacağız’ diyen Alkan, sabah kadar çalıştıklarını ve Silivri için proje ürettiklerini söyledi.

Hazine arazisi üzerinde organik tarım

Fakat asıl bomba organik tarım projesi başlığını muhtarlara açıklayan AK Parti Silivri belediye meclis üyesi aday adayı Tarık Bilgin’den geldi. Bilgin konuşmasında ‘Silivri’de bir çok hazine arazisi var. İşte biz bu hazine arazileri üzerinde köylüyü organik tarım yapmasını teşvik edeceğiz.

Eren: Babanıza söylesiniz evlatlıktan reddeder!

Projenin onaylanan bir tarafı olmadığını söyleyen Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Muharrem Eren ise “Bu projeyi babanıza söyleseniz sizi evlatlıktan reddeder. Köylere gidip de anlatmayın. Çayırdere, Beyciler, Sayalar gibi köylerimiz de hazine yerleri çok. Köylü buraları işliyor. İnsanlara tapu vereceğiz diyeceğinize hazine yerlerini alacağız diyorsunuz. Biz bu insanlara nasıl tapu vereceğiz onu anlatın önce.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi alım garantili sera çiçekçiliği projesi yaptı. Ama köylüde kazanıyor bu sayede. Hem siz kimin yerlerini kime veriyorsunuz biz anlamadık. Biz tapuları almaya çalışıyoruz siz üstüne almaya kalkıyorsunuz. Ama alım garantisi yok, bir şey yok organik tarım, hobi bahçesi bunlar nedir? Köylünün elinde organik tarım yapacak para mı var? Önce çiftinin karnı doysun. Çoğu mazot bile alamıyor. Köylü hobi bahçesi kuracakta ne yapacak? İzmir Marşıyla gelir Mehter Marşıyla gidersiniz köylerden. Daha göreve gelmeden bunları söylerseniz, köylü sizi köye sokmaz” dedi.

Köylerde bahsetmeyin, sopayla kovalanırsınız!

Diğer köy ve mahalle muhtarları da konuya tepki göstererek ‘Sizi köylerden sopayla kovalayabilirler. Hazine yerlerini spor salonu, cami yapacağız derseniz ona tamam deriz. Ama daha tapusunu kazandıramamış insanlara. Siz köye gelin; tapumuz nerede, ne zaman vereceksiniz diyecekler. Organik bahçeyi ne zaman kuruyorsunuz demeyecekler” şeklinde konuştular.

banner765
‘Belediye’nin yerlerini vereceğiz’

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Tarık Bilgin yanlış anlaşıldığını söyleyerek “Siz beni dinlemiyorsunuz. Kendimi ifade edemedim. Böyle ileriye gidemeyiz. Bakın bu organik tarımın Büyükçekemece, Arnavutköy, Eskişehir Belediyesi, Kayseri Belediyesi gibi yerlerde de yapılıyor.’ dedi. Belediye Başkan Aday Adayı Mevlüt Alkan ise gelen tepkilere dayanamayarak “Biz Silivri Belediyesi’ne ait yerlerde bu uygulamayı yapacağız” ifadesini kullandı. Toplantıda son nokta ise Muhtarlar Derneği Muharrem Eren’den geldi. Eren, Alkan ve Bilgin’e daha göreve gelmeden belediyenin yerlerini kime veriyorsunuz’ diyerek konuya tekrar tepki gösterdi.

Toplantı muhtarların kafasında soru işaretleri, Alkan ve Bilgin’in ilginç projelerini bir türlü kabul ettirememeleri ile sona erdi.

GERÇEK Gazetesi / Müge CESUR

 

banner758
Yorumlar (1)
RAFET KESKİN 8 yıl önce
BELKİ BEYİN FIRTINASI YAPILMIŞTIR... !!! :-)))
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29
Günün Karikatürü Tümü