banner670

banner669

Arıkan: Yeni Türkiye dediğiniz bu mu?

Ülkü ocakları Başkanı Nurullah Arıkan, AK Parti Gençlik Kolları kongresinde İstiklal Marşı'nın okunmamasını ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmamasını kınadı.

banner675
Polemik 18.02.2015, 11:44
Arıkan: Yeni Türkiye dediğiniz bu mu?
banner614
banner636

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Silivri Şube Başkanı Nurullah Arıkan, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Silivri İlçe Gençlik Kolları kongresinde İstiklal Marşı okunmamasını, başta Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehitleri için saygı duruşunda bulunulmamasını yazılı bşr açıklamayla kınadı.

Arıkan'ın açıklaması şu şekilde:

 

AKP Gençlik Kolları Silivri İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi, saraylara karşı bir ilgileri olduğundan mıdır bilinmez Mega Saray da 13 Şubat günü gerçekleştirildi.

Gerçekleştirildi gerçekleştirilmesine ama Akp’nin kendisi açılım denen illete fazlaca kaptırmasından mıdır yoksa ‘’ Beraber yürüdük biz bu yollarda’’ diyerek ‘’ Yeni Türkiye’yi birlikte inşa etmeye çalıştıkları örgüt ve siyasi uzantısına özendiklerinden midir bilinmez edinilen bilgiye göre kongrelerinin açılışında saygı duruşu yapılmamış İstiklal Marşımız okunmamıştır.

Gençler, biliyor musunuz Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Kurtuluş savaşımızda ödenen bedeller çok ağırdır ve kongrenizin açılışında yapmanız gereken saygı duruşu başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi manevi huzurunda yapılmaktadır. Ayrıca İstiklal Marşımızın ilk kıt ’ası ‘’Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak’’ diye başlamaktadır.

banner765
İşte yurdumuzun üstünde tütecek en son ocak olan Ülkü Ocakları olarak diyoruz ki;

Besmelesiz başlanılan işten hayır gelmeyeceği gibi ecdadın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunmadan, bağımsızlık ve istiklalimizin sembolü olan İstiklal Marşımızın okumadan yaptığınız bu kongreden hayır gelmez. Bizim için yok hükmündedir. Yeni Türkiye dediğiniz buysa ne istiklal marşımızdan ne de ecdadımız için duracağımız saygı duruşundan vaz geçmeyeceğiz.

Olmadı gençler sizin bu yaptığınız kongre hiç olmadı!

 

Silivri Ülkü Ocakları

    İlçe Başkanı

 Nurullah ARIKAN

banner758
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü